Oyun Haberleri

Nintendo’dan Mario’nun 35. Yılı İçin Büyük Kutlama Etkinlikleri

Mario, ilk kez piyasaya çıkan Super Mario Bros oyunundan günümüze kadar çok uzun bir yolu geride bıraktı. Efsane haline gelen oyun 35. Yılında Nintendo Switch’in yeni oyunlarında bizlerle beraber olacak.

Japonya merkezli oyun firması Nintendo, dünyaca ünlü bir firma ve makinelerinin yanı sıra oluşturduğu markalarla da tanınıyor. Tabi ki bu karakterlerin içinde en çok popüler olanı Super Mario. Nintendo, Mario karakterin 35. Yılını kutlayacak.

Nintendo’nun düzenlediği video sunumu ile anlaşıldı ki, şirket Super Mario Bros’un 35. yıldönümü için yeni oyunlar geliyor ve bunun için de çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Gerçekleştirilen etkinlikte Super Mario 3D All-Stars gibi Nintendo Switch ailesine dahil olan oyunlar, modern Super Mario oyunlarının tamamından oluşan bir koleksiyon, Super Mario 3D World ve bunun yanında ilk hali ile Super Mario Bros gibi yapımlar yer alıyor.

Bunlara ek olarak Mario Kart Live: Home Circuit gibi Mario Kart zevkini artıran Nintendo Switch oyunları tanıtıldı. Ayrıca klasik modern oyunların konsollarda oynanabilir versiyonları da yayınlandı. Bununla yetinmeyen şirket Retro mini oyun cihazı Game & Watch: Super Mario Bros ürününü de tanıttı.

1980’li yıllarda oynanan oyunlardan ve cihazlardan esinlenerek yeni ürünler çıkaran firma LEGO gibi dev markalar ile de işbirliği yapıyor.

Nintendo, dünden itibaren önümüzdeki yılın mart ayına kadar birçok etkinlik gerçekleştirecek.

Firmadan yapılan açıklamaya göre 35. yıl etkinlikleri şu şekilde olacak:

  • 9 Eylül 09.00’dan 23 Eylül 09.00’a kadar, Mario Kart Tour, orijinal Super Mario Kart’tan Mario (SNES) ve Donkey Kong Jr. (SNES) tarafından özel olarak oynanacak bir Super Mario Kart Turu etkinliğine dahil olacak.
  • 2020 yılının son ay ve günlerinde, tarihi Super Mario öğeleri ve 35. yıl dönümü temalı ürünler Nintendo Resmi İngiltere Mağazasından satın alınabilecek.
  • 35. yıl dönümü temalı Ninji Speedrun parkuru Kasım ayında Super Mario Maker 2’ye geliyor.
  • Kasım ve Aralık aylarında, Super Smash Bros. Ultimate, Super Mario serisi dövüşçüleri, aşamaları ve eşyaları kullanan bir oyun içi çevrimiçi turnuvaya sahip olacak.
  • Super Mario temalı bir Splatfest, Ocak 2021’de Splatoon 2’ye geliyor.
  • Önümüzdeki yılın mart ayında Super Mario temalı mobilyalar Animal Crossing: New Horizons’ta satışa sunulacak.
  • Nintendo ayrıca Hasbro, Kinder ve LEGO ile de promosyon ürünleri için iş birliği yapacak.
Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı