Mobil

İşte Antutu’ya Göre Ağustos Ayının En İyi Android Telefonları

AnTuTu, 2020 yılının Ağustos ayı için en iyi Android tabanlı akıllı telefonlarını açıkladı. AnTuTu Bencmark ile yapılan hesaplamalar ışığında yapılan sıralamaya göre ‘Ağustos ayının en iyi Android telefonları’ listesinde liderlik koltuğu el değiştirdi. . İşte Android telefonlar için oluşturulan Ağustos ayının en iyi akıllı telefonlarının listesi!

Akıllı telefon almadan önce kullanıcıların mutlaka uğradığı sitelerden biri olan AnTuTu, kullanıcılar için çok önemli listeler palaşmayı sürdürüyor. Bu listeleri, AnTuTu Benchmark sonuçlarına göre sıralayan AnTuTu, en güçlü telefonları belirliyor. Geçtiğimiz ay, temmuz ayına ait telefonları paylaşan AnTuTu, ağustos ayı için de paylaşımını yaptı. AnTuTu, yapmış olduğu paylaşım ile Ağustos ayının en iyi Android tabanlı cep telefonlarının listesini açıklamış oldu.

İşte Ağustos Ayının En İyi Android Akıllı Cep Telefonları

En güçlü Android tabanlı cep telefonları listesinde bu ay liderlik koltuğu el değiştirdi. Listenin zirvesinde olan Oppo Find X2 Pro, liderliğini kaybederek sırasını Xiaomi şirketinin onuncu yılına özel olarak piyasaya sunduğu akıllı telefon, Xiaomi Mi 10 Ultra’ya devretti. Xiaomi Mi 10 Ultra’nın ardından ikinciliği alan telefon ise IQOO 5 oldu. AnTuTu’nun paylaştığı liste ise şu şekilde:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Note 20 Listede Neden Yok?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ve Galaxy Note 20 sahipleri ya da bu telefonları almayı düşünenler ise listeyi görünce hayal kırıklığına uğradı. Ancak bu iki yeni telefonun listede olmayışının sebebi farklı. Listeye bakılırsa Snapdragon 865 serisi işlemcilere sahip olan akıllı telefonlar görülecektir. Snapdragon 865 Plus kullanan Samsung Galaxy Note 20 Ultra ve Samsung Galaxy Note 20 listede bu sebeple yer almıyor. Çünkü AnTuTu’nun uyguladığı bir kural var. Bu kurala göre belirli bir sayıda kullanıcı tarafından test edilmiş olan telefonlar bu listede yer alabiliyor. Bu sebeple henüz çok yeni olan Galaxy Note 20 ailesi bu seviyeye ulaşmadığından listede yer alamadı. Ancak Eylül ayı için oluşturulacak listede Samsung’un yeni serisi ile kendine yer bulacağı tahmin ediliyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı