Donanım

Acer’dan 360 Derece Katlanabilen 5G Destekli İlk Dizüstü Bilgisayar: Spin 7

Acer, IFA 2020 kapsamında, 5G bağlantı desteği sunan ilk dizüstü bilgisayarı olan Spin 7’yi duyurdu. Spin 7’nin diğer dikkat çeken özelliği ise Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 8cx Gen 2 5G’yi işlemci olarak kullanıyor olması. Acer, Spin 7’yi tanıtırken fiyatı ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Tayvan merkezli teknoloji devi Acer, IFA 2020 çatısı altında düzenlediği bir etkinlik ile ilk 5G destekli dizüstü bilgisayar olan Spin 7’yi kullanıcıların beğenisine sundu. Aslında Acer, Spin 7 ismindeki bir dizüstü bilgisayarı kullanıcılarına sunmuştu. Eski modelin yüksek seviyede geliştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkan yeni ‘Spin 7’ halefinden çok daha donanımlı.

Acer Spin 7 sadece ilk 5G destekli dizüstü bilgisayar olarak sunulmuyor. Bu dizüstü cihazın önemli özelliklerinden biri de Qualcomm’un yeni işlemcisi “Snapdragon 8cx Gen 2 5G”yi kullanması. Bu işlemciyi kullanan ilk cihaz Spin 7 oluyor. ARM tabanlı işlemcinin yüksek performans verimliliğinin anında mmWave ve sub-6 GHz desteği olması dikkat çekici.

Acer, yeni dizüstü bilgisayarını ikisi bir arada ürün olarak dizayn etiş gibi görünüyor. 4.096 basınç hassasiyeti sunan bir kalemle satılacak olan bilgisayar, bu özelliği ile havalı bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Kullanıcılar bu kalemi şarj edebilmek için bilgisayarın yanına eklenmiş olan bölümü kullanabilecekler.

Acer Spin 7 14 inç büyüklüğünde olacak ve 1080p çözünürlük sunacak. IPS yapısında bir ekranı olacak olan Spin 7’nin dokunmatik kalemin yanı sıra el ile de kontrol edilebileceği biliniyor. Öte yandan kullanıcı Spin 7’yi 360 derece katlayabilecek. Acer’in geliştiricileri kullanıcıların ihtiyaçlarını görebilmek için yeni dizüstü bilgisayarlarında 2 adet USB Type-C, 1 adet de USB Type-A girişi sunuyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı