Sosyal Medya Haberleri

Devlet Sırlarını Açıklayan Youtuber Tutuklandı!

Yaklaşık 1 milyon aboneye sahip olan bir Rus YouTuber, devlet sırlarını çalmakla suçlandı. Hakim karşısına çıkarılan YouTuber’a ekim ayına kadar tutukluluk kararı verildi. Ancak konuyla ilgili ortaya atılan ve suçlamalar, fazlasıyla kafa karıştıracak türden. Her ülkede YouTuber’lığı meslek olarak edinmiş, bu alanda yükselmeyi başaran isimler var ve bu isimlerin oluşturdukları içerikler, milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Rusya’da yaşamını sürdüren Andrei Pyzh de ülkenin takip edilen YouTuber’larından bir tanesi.

Yaklaşık 1 milyon aboneye sahip olan ve Rusya’daki bazı sanayi sitelerini, terk edilmiş sığınakları kayda alarak buralarla ilgili bilgiler veren YouTuber, şu sıralar bazı sorunlarla boğuşuyor. Öyle ki Rus hükümeti, Pyzh’ın devlet sırlarını çaldığını düşünüyor. Hatta YouTuber, bu nedenle tutuklanmış durumda.

Devlet sırlarını çalmakla suçlanan Rus YouTuber!

Edinilen bilgiler ve yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre ünlü YouTuber, geçtiğimiz çarşamba günü Rus kolluk kuvvetleri tarafından yakalandı. Ayrıca hızlı bir prosedür sürecine alınıp derhal hakim karşısına çıkarılan Pyhz, ekim ayına kadar da tutuklu kalacak. Eğer bu YouTuber’ın devlet sırlarını çaldığı ispatlanırsa, Ryzh’nin 8 yıl hapis yatması muhtemel görünüyor.

Rus YouTuber’ın ailesi ve arkadaşları, konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunarak Pyzh’a 5 Ağustos’tan beri ulaşamadıklarını söylediler. İşin daha da ilginç yanı, YouTuber’ın tutuklandığı ailesine bildirilmemiş. Moskova’daki Kamu İzleme Komisyonu’ndan bir yetkiliyse, YouTuber’ın yakalandıktan sonra günler boyunca herhangi bir açıklama yapılmadan tecrit halinde bırakıldığını ifade ediyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı