Teknoloji Haberleri

Apple watchOS 7 Yayınladı!

Akıllı saat teknolojisi konusunda geniş bir çalışma yapan Apple, kendine has bir dilde ilerlemeler yürütüyor ve bu süreçlerin hepsini de kendine has bir tarzda ve tavırda sürdürmeye devam ediyor. Aşama aşama değişen ve yapısal farklılıklarla organize edilen her türlü seçenek için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Apple, akıllı saati Apple Watch’un işletim sistemi watchOS 7’nin ilk halka açık betasını kullanıcılarının hizmetine sundu. Bu betayı indirmek isteyen kullanıcılar, Apple’ın beta programı üzerinden edinebilecekler. Apple, ilk kez watchOS 7 için halka açık betasını kullanıcılarına sundu ve geliştirici olmayan Apple Watch kullanıcılarının da işletim sisteminin yeni sürümünü denemesine izin verdi.

Halka açık beta yapıları, Apple Beta Software Program sitesi üzerinden edinilebiliyor. Kullanıcıların bu beta sürümlerini deneyebilmesi için programa katılması gerekiyor. Genel olarak halka açık betalar, geliştirici betalarından kısa bir süre sonra yayınlansa da büyük yayınlamalarda bu süre uzayabiliyor ki watchOS 7’de de durum buydu.

Apple Watch’unun işletim sistemini watchOS 7’ye yükselten kullanıcıların, bu yükseltmeyi yükledikten sonra geri dönüşünün olmadığını hatırlatalım. Yani bir kere yükledikten sonra eski watchOS sürümüne geri dönüş şansı kalmıyor. Ayrıca watchOS 7’nin halka açık betasını kullanmak isteyen katılımcıların, iPhone işletim sistemlerini de iOS 14 betaya yükseltmeleri gerekiyor.

Ayrıca bu betayla birlikte watchOS 7, kendi halka açık betasına sahip, test aşamasında olan son işletim sistemi oldu. iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14 ve macOS Big Sur için bu betalar hâlihazırda yayınlanmıştı. Apple, geliştirici betası tarafında ise watchOS 7 için 4 yapı çıkardı.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı