Yayın akışı

Mobil oyun kaç TL’ye yapılır?

Mobil oyunla ilgili olarak pek çok kişi yeni bir beklenti ve merak içerisinde karşımıza çıkıyor. Haliyle de bu konuda insanların bazı düşünceleri artarak yükseliyor. Acaba mobil oyunu kaça yapılıyor ve bu oyunlardaki fiyat durumu tam olarak ne oluyor? Gelin hep birlikte göz atalım.

Mobil uygulama yaptırmak istiyorsunuz ancak bunun için ne kadar harcamanız gerektiğinden emin değil misiniz? Yardım etmek için buradayız! Mobil uygulama fiyat rehberimizle ne kadar harcama yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Spoiler – 2019-2020’deki mobil uygulama fiyatları 10.000TL ile 150.000TL arasında değişiyor. Edvido’da servis veren firmaların tamamının profesyonel yazılım firmaları olduğunu unutmayın.

Android oyun tıpkı cep telefonu uygulamaları gibi aynı sistem üzerinden çalışır. Uygulamalardan en büyük farkı ise oyunlarda animasyonların bulunmasıdır. Akıllı telefon ve tabletlerin kullanıcılarına sunduğu en önemli özellikler arasında mobil uygulamalar geliyor. Apple ve Google gibi dev firmaların sahip olduğu işletim sistemleri içerisinde milyonlarca uygulama kullanıcılarla bir araya geliyor. Peki, fikirlerini mobil oyun üzerinden para kazanmak için ne yapmak gerekiyor?

Oyun için mutlaka javayı öğrenmeniz gerekir. Java android’in temel taşı olarak bilinir. Java üzerinden mobil cihazlar için oyun ya da uygulama yapılabiliyor. Android oyun yapmak isterseniz unity yazılımından destek alabilirsiniz. Google Play üzerinde çoğu oyunu açarken unity introsu görebilirsiniz. Unity’in ücretli ve ücretsiz versiyonları yer alıyor. Android oyun yapabilmek için birçok oyun motoru yer almaktadır.

Oyun Yapmak İçin Ne Gerekiyor?


Oyun için gerekli konular değişkenlik gösterebilir. Yapılacak olan oyunun tarzına, özelliklerine göre ihtiyaçlar değişebilir. Yeni nesil oyun yapabilmek için;
• C#, JavaScript ve C kodlama dillerini bilen yazılımcılar,
• Oyun müziği yapmak için müzisyenler,
• Oyun senaristi,
• Işıklandırma uzmanı ve grafikçiler,
• Oyun bütçesi,
• Oyun ve Grafik motoru,
• Oyuncular için Motion Capture gereklidir.

Google Play’e Oyun Nasıl Yüklenir?

Oyunu tek kişide yapabilir. Ancak yapılan oyun son derece basit olur. Bir kişinin oyun yapması için çok ciddi zaman ayırması gerekir. Bunun yerine konunun uzmanlarından destek alarak mobil oyun yaptırmak çok daha akıllı bir seçimdir. Sizde mobil oyunlarınız ile Google platformu üzerinde yer alarak oyun dünyasında para kazanmaya başlayabilirsiniz.
Mobil uygulamalar yazılım dünyasını tamamen değiştirdi. Eski dönemlerde masa üstü bilgisayarlar için hazırlanan yazılımlar yerince cep telefonu ve tabletlere bıraktı. Uygulamaların büyük bir bölümüne çok uygun fiyatlarda ücretsiz olarak ulaşabiliyoruz.

Uygulama ve oyunlarınızı yaptırdıktan sonra paylaşıma açmak için google play’e yüklemeniz gerekir. Oyun yükleme sırasında Google bundan payını alıyor. İlk olarak Google Play Developer sitesine giriş yapınız. Üyelik için 25 dolara google play geliştirici hesabı satın alıyorsunuz. Hesabınız onaylandıktan sonra oyunlarınızı yükleyebilirsiniz. Google ilk olarak yüklediğiniz uygulamayı inceliyor daha sonra market üzerinde paylaşıyor.

Mobil oyunlarını Apple Store ya da Google Play üzerinde yayınlayan geliştiriciler, farklı modeller üzerinden para kazanabiliyor. Mobil oyun konusunda tecrübeli bir ekiple çalışarak oyunlarınızı daha fazla kullanıcıyla bir araya getirebilirsiniz. Mobil oyun tasarımı konusunda başarılı projelere imza atan firmalar oyunlarınız için daha fazla müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır.

Mobil oyun tasarlarken günün trendlerini iyi bir şekilde takip etmeniz gerekir. Kullanıcıların ilgisini çeken bu oyunlar üzerinden sizde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Günümüzde mobil oyun desteği sunan firmalar ihtiyaçlarınıza günün her saati yanıt verebiliyor. Oyun konusunda mutlaka profesyonel kişilerle çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Doğru bir oyun planlaması ile hedef müşteri kitlenize çok daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı