Otomobil

Yerli Otomobille İlgili İlginç Marka Açıklaması! Marka Beli Oldu!

Türkiye’nin otomobil girişimi grubu CEO’su Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamalara göre, yerli otomobille ilgili marka bazlı çalışmalar var. Gazetecilere açıklama yapan CEO Karakaş, konuyla ilgili detaylı bir çalışma yaptıklarını ve yerli otomobilin marka isminin TOGG olacağını söyledi. Araçla ilgili büyük bir marka beğenisi olduğunu söyleyen CEO, beğeni oranının da yüksek olduğunu dile getirdi. Bu da markayla ilgili yeni bir gelişme oluşturmak anlamına geliyor.

Türkiye’nin uzunca bir süredir hayali olan yerli otomobil projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Hatta dün de sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, yerli otomobil fabrikasının ne zaman tamamlanacağından ve yerli otomobilin seri üretime başlayacağı tarihin açıklandığından bahsetmiştik. Şimdi, yerli otomobil projesinde yeni bir gelişme daha yaşandı.

Yerli otomobille ilgili bilinmeyen hala pek çok şey var. Bunlardan bir tanesi de ticari ürün haline gelecek yerli otomobilin markasının ne olacağıydı. Yerli otomobili geliştiren “babayiğitlere”, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ismi verilmişti. Bu isim, TOGG olarak isimlendiriliyordu ve yerli otomobille de bağdaştırılmıştı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş tarafından yapılan son açıklamalar, yerli otomobilin markasının ne olacağını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz dönemlerde yerli otomobilin gelişim takvimiyle ilgili yapılan açıklamalarda, marka için kamuoyu araştırması yapılacağı belirtilmişti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOGG CEO’su, marka beğeni endeksi çalışmasının tamamlandığını ifade ederek TOGG isminin beğenilme oranının yüzde 73 seviyelerinde olduğunu söyledi. Karakaş’a göre eğer herhangi bir değişiklik olmazsa, TOGG ismiyle yola devam edilecek.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı