Oyun Haberleri

2020’de en çok satan oyunlar hangileridir?

Oyun dünyası sürekli yeni haberlerle renkleniyor. Hayata dair daha farklı ve daha estetik bir dilde ilerleyen bu haberler, hepimize alternatif çözümler sunuyor. Bu senenin en çok satılan oyunları şu şekilde karşımıza çıkmakta. Sizin için bir liste yaptık. Buyrunuz liste:

 1. Final Fantasy VII Remake
 2. Call of Duty: Modern Warfare
 3. Animal Crossing: New Horizons
 4. NBA 2K20
 5. Grand Theft Auto V
 6. Resident Evil 3
 7. Call of Duty: Modern Warfare 2: Remastered
 8. MLB: The Show 20
 9. Madden NFL 20
 10. Red Dead Redemption II
 11. Just Dance 2020
 12. FIFA 20
 13. Mortal Kombat 11
 14. Borderlands 3
 15. Predator: Hunting Grounds
 16. Mario Kart 8: Deluxe
 17. Star Wars Jedi: Fallen Order
 18. Persona 5: Royal
 19. Need for Speed: Heat
 20. Dragon Ball Z: Kakarot

Final Fantasy VII Remake

Pek çok kişinin severek takip ettiği bu oyunlar, kendi içinde de geniş bir dilde hizmet sunuyor diyebiliriz. Final Fantasy VII Remake 2020 Nisan ayının en çok satan oyunu olurken, diğer bazı oyunlar da ciddi başarılar elde etti. Örneğin; Call of Duty: Modern Warfare, ABD tarihinin gelmiş geçmiş en hızlı 4. satışını yaparken, Just Dance 2020 oyunu, Mart 2020’de 17. sırada bitirdiği en çok satan oyunlar listesinde bu ay ilk 11’e girmeyi başardı. Aynı zamanda Just Dance 2020, Just Dance 2014’ten bu yana serinin en hızlı satan oyunu oldu.

Final Fantasy VII Remake, serinin hayranları tarafından oldukça beğenilen bir oyun olsa da, orijinal hikayenin sadece bir kısmını yani Midgar’ı içeriyordu. Geçtiğimiz Nisan ayında ilk bölümün yayınlanmasının ardından Final Fantasy 7 Remake’in ikinci bölümünün geleceği biliniyordu. Hatta geliştirici ekip daha önce ikinci bölümün uzunluğuna göre üçüncü bölümünde gelebileceğini söylemişti. Japon oyun dergisi Famitsu’da bu hafta yayınlanacak bir röportaja göre, oyunun ikinci bölümü için geliştirme süreci başladı.

Call of Duty: Modern Warfare

İlk önce serinin temelinde yer alan ana hikayeden bahssedelim. Bildiğiniz üzere Activision ve Infinity Ward, yeni oyunun tüm seriyi hafiften sıfırlayacağını aylar öncesinden belirtmişti. Yapımcı ekip inşa etmek istediği hikayenin tam ortasına –yine- oyun tarihinin en efsane sakallarından birine sahip Captain Price’ı yerleştirmiş. Temelinde efsanevi 1-4-1 ekibinin kuruluşunu anlatan hikaye, modern dünyanın korkutucu savaşlarını gözler önüne sermek için tasarlanmış.

Tabii böyle bir açıklama okuduğunuzda serinin nereden başlayacağını, hikayesini ve detaylarını merak ediyorsunuz. Infinity Ward’un yeni oyununun beni çok daha derin bir hikaye ile karşılayacağını beklerken yanıldığımı fark etmem birkaç dakikamı almadı. Rus askerlerini ekranda gördüğüm an beni bekleyen şeyin huzursuzluğu kapladı içimi. Haklı çıktığımı gördüğümde ise bir nebze kalbimin kırıldığını söylemem gerek.

Animal Crossing: New Horizons

Şehir hayatından iyice bunalmış durumdayız ve hemen hemen bu bunalımı yaşayan birçok kişi gibi, doğayla iç içe, kafamı dinleyebileceğimiz ya da her şeyin belki de daha basit olduğu bir hayata başlamak istiyoruz. Neyse ki bu konuda iyi bir acenta buldum geçenlerde. Gerçekten böyle bir acenta olması çok zor ama bana bu yeni hayatıma yelken açmakta oldukça yardımcı olacaklar gibi duruyor. Kararımı verdim, bavulumu topladım ve bu şehir kalabalığından, keşmekeşinden kurtulmak için yola çıkıyorum.

Bu hikayelerle karşımıza çıkan oyunlar, bizlere farklı anlamlar ve farklı dokunuşlar sunarak kişisel beklentilerimizi de bu ayarlamalardan organize etmeye başladı diyebiliriz. Daha detaylı, daha hızlı ve profesyonel bir ilerleme ile organize edilecek olan her bir seçenek ve beklenti için tek yapmanız gereken seçimlerimizi ve hızlı yaklaşımlarımızı kullanmanız olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve bütün bu süreçleri çok daha hızlı şekilde kullanmaya başlayın.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı