Haberler

Güneş’te Anlam Verilemeyen Değişiklikler Oluyor!

Bilimciler Güneş ile ilgili bazı çalışmalara dahil oldular. 2020 yılı yine bildiğimiz gibi devam ediyor. Bugüne kadar yaşanan onlarca felaket haberlerinden sonra sıra şimdi de yaşam kaynağımız olan Güneş’e gelmiş gibi görünüyor. Bilim insanları tarafından yapılan son açıklamalar, Güneş’te “garip bir şeyler” olduğunu gözler önüne seriyor. Ancak bu garip şeylerin ne olduğu şu an için anlaşılabilmiş durumda değil. Güneş üzerinde çalışmalar yürüten bilim insanları, Güneş’in yüzeyinde ne olduğu bilinmeyen bir fenomen keşfettiler.

Keşfedilen bu fenomen, Güneş’in bazı bölgelerinin ortalamadan çok daha sıcak olmasına neden oluyor. Üstelik keşfedilen bu noktalar, Güneş’in pek çok yerine yayılmış durumda. Uzmanlar, fenomenin detaylarını gün yüzüne çıkarabilmek için çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Bilim insanlarına göre radyo parıltıları, Güneş’in iki kutbundaki koronal delikler, Güneş’in yüzeyinden dışarı doğru fırlayan sıcak madde ve güçlü manyetik alanların bulunduğu yerlerde karşımıza çıkabilir. Ancak son gelişmelerde, bunların hiçbiriyle açıklanamayan radyo parıltıları keşfedildi. Fenomeni keşfeden bilim insanı Juha Kallunki, araştırmaların devam etmesi gerektiğini ifade ediyor.

Bilim insanları, Güneş’te meydana gelen bu garip olayları “solar minimum” dönemi ile ilgili çalışmalar yaparken keşfettiler. Solar minimum denilen dönem, Güneş’in en az aktiviteye sahip olduğu bir evre ve normal koşullarda 11 yılda bir gerçekleştiğine inanılıyordu. Yapılan son araştırmalar, Güneş’teki garip olayların yanı sıra solar minimum dönemi ile ilgili de bazı detaylar verdi. Örneğin bilim insanları artık, solar minimum evresinin 11 yılda bir gerçekleşmek durumunda olduğunu savunmuyorlar.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı