Oyun Haberleri

Steam nasıl kullanılır?

Herkese merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda şu konulara değineceğiz:

  • Steam nedir?
  • Steam nasıl kullanılır?
  • Steam nasıl kurulur?
  • Steam oyun satın alma

Bu iki başlık ile hareket ederek karşımıza çıkarılan seçeneklerin tamamını ön plana çıkarmak istiyoruz. İsterseniz gelin konunun özüne inelim.

Steam nedir?

Steam, Counter strike, Half- life, Portal ve Left 4 Dead gibi başarılı oyunlara imza atan Valve tarafından kurulmuş ve 2003 senesinde yayın hayatına başlamış bir şirket. Bu şirketi oyun dünyasının Netflix’i gibi düşünebilirsiniz. Online oyun dünyasına dair hitap eden bu platform, oldukça önemli bir çalışma üretiyor. Steam nedir sorusuna da buradan ulaşmış oluyoruz.

2013 yılının sonlarına doğru yeni duyuru yapıldı ve Steam oyun konsolu olma yolunda da ilerlemeye başladı. CES 2014 fuarında da ilk örnekleri tanıtılmıştı. Bu sayede oturma odalarımıza kadar gelen Steam, kendine has tarzı ve yapısı ile geniş bir oyun dünyası sunmayı amaçlıyor. 12 Eylül 2003 senesinden beri de yayın hayatına devam eden Steam, şuan için Windows, Linux ve OS X işletim sistemlerinde aktif olarak çalışmasını sürdürüyor. Tabi mobil işletim sistemlerinde de uygulamaları bulunuyor.

Steam nedir? (tüm detaylarıyla)

Steam nasıl kullanılır?

Steam nedir kısaca derseniz bu konuyu en özet haliyle kısa kısa anlatabiliriz. Bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve bu oyunları kütüphanenize koyarak ömür boyu sahip olabileceğiniz bir sistemdir. Devasa bir oyuncu platformudur ve hemen hemen her an aktif olarak 5 Milyondan fazla insana sahiptir.

Her geçen gün kullanıcı sayısında artış olan Steam için, Valve tarafından sürekli yeni çalışmalar getirilmektedir. Popüler ya da bağımsız olarak oyunların tamamının burada sunulması, pek çok oyun üreticisi için de önemli bir seçenektir. Farklı şekillerde satın alabileceğiniz Steam anahtarları ile panellere giriş yapabilir ve oyunlara da erişebilirsiniz.

Steam nasıl kullanılır?

Her ne kadar online oyun platformu olarak karşımıza çıksa da, sadece bir oyun platformu değil Steam. Bir sosyal ağ olarak da oluşum oluşturuyor aynı zamanda. Yani arkadaşlarınızla oyun oynamak deneyimini de bu sistem üzerinden tadabiliyorsunuz. Oyun oynamaya ek olarak Steam market adlı bir sistem dahilinde oyunlardan bazı şeyler elde edebiliyorsunuz. Yani Steam içerisinde bulunan en temel özellikler bunlardır diyebiliriz kabacak. Bu cevapla birlikte Steam nedir ve ne işe yarar kısmına geçebiliriz.

Steam Nasıl Kullanılır? Tüm detaylarıyla!

Steam Nasıl Kullanılır? Tüm detaylarıyla!

Öncelikle steam tamamen ücretsiz bir platformdur. Yani üye olmak ve bu platformu kullanmak ücretsizdir. Sadece oyun satın alırken ücret ödersiniz. Bu sistemi indirmek için http://store.steampowered.com/  adresine ulaşmanız yeterli olacaktır. Bu linki tıklayarak hemen Steam indir işlemine başlayabilirsiniz. Sisteme irince zaten Steam Yükleyin kısmını göreceksiniz. O butona basarak işlemleri yerine getirebilirsiniz.

Steam uygulamasına kayıt olarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Şayet daha önce kayıt olduysanız, kullanıcı adı ve şifrenizle bütün işlemlere devam edebilirsiniz.

Steam oyun satın alma nasıl yapılır?

Steam oyun satın alma nasıl yapılır?

Steam oyun satın alma işlemlerinde dikkat etmeniz gereken şey Steam Wallet yapısını kullanmanız. Peki ama steam wallet nedir? Bu da tamamen steam cüzdanı demek. Yani cüzdanda para olacak ve o parayla satın alma işlemini yapacaksınız. Cüzdana para eklemek dışında doğrudan kartınızla da alışveriş yapabilir ve oyunları kullanabilirsiniz.

Sistem üzerinden aldığınız oyunlar direkt sizin hesabınıza düşüyor. Bu sayede oyunlarınız için Library kısmından erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede Steam oyun yükleme ve yedekleme bilgisine de ulaşmış olursunuz. Yani sistem üzerinden kolaylıkla bütün işlemlerinizi organize etmiş olursunuz.

En özet halleriyle Steam nedir ve ne işe yarar gibi soruların cevabını sizler için detaylandırarak verdik. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi ararsanız şayet, Steam içerisinde yer alan forumlara danışabilirsiniz. Ya da bize yorum bırakın biz hazırlayalım.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı