Teknoloji Haberleri

PS4 Playstation’un Sonu Olur Mu?

Eski bir Sony yöneticisi tarafından ön plana çıkarılacak bir çalışma sunuyor. En azından bazı konularda bilgi veriyor ve açıklamalarda bulunuyor.

7 Eylül’de yayınlanacak From Bedrooms to Billions – The Playstation Revolution (Yatak Odasından Milyarlara – PlayStation Devrimi) adlı belgeselde konuşan eski Sony Interactive Entertainment stratejik içerik direktörü Shahid Ahmad, tarihin en çok satan oyun konsollarından PlayStation 4 hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

PS4 ve PS Vita’nın gelişim süreçlerinde aktif rol alan Ahmad, PS4’ün başarılı olmasının en büyük nedenlerinden birinin Sony’nin PS3’teki ‘kibirli’ tavrından uzaklaşarak PS4 ile birlikte ‘heyecanlı, tutkulu ve mütevazı’ bir şirket haline gelmesi olduğunu belirtti. Ahmad’a göre Sony, bu kültürel değişikliği yapmasaydı PS4, PlayStation markasının sonu olabilirdi.

“Strateji belirlendi; donanım odaklı bir tanıtım olacaktı. Geriye yalnızca piyasaya sürmek ve siparişleri almak kalacaktı. Ortaklar ve geliştiriciler lansmana dahil edildi. Bağımsız geliştiriciler dahi lansmanda yer alıyordu. Fiyat, tüketicilerin kabul edeceği bir seviyede belirlenmişti; lansmanda tüm odak oyuncular üzerineydi.”

7 Eylül’de yayınlanacak From Bedrooms to Billions – The Playstation Revolution adlı belgeselde PS4’ün sistem mimarisi lideri Mark Cerny, Sony başkanı Jim Ryan, ünlü oyun yapımcısı Hideo Kojima, Google Stadia’dan Phil Harrison, Gran Turismo’nun yapımcısı Kazunori Yamauchi, Fumito Ueda, David Jaffe, Shinji Mikami ve sektörden daha pek çok ünlü isim yer alacak.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı