Haberler

MEB Açıkladı! Okulların Açılma Tarihi!

Koronavirüs pandemisi yüzünden pek çok işlerde aksama yaşandı. Hatta takvimlerde de olumsuzluk durumları karşımıza çıkmaya başladı. Hayata dair farklı, etkili ve yenilikçi bir yapıda ilerleyen bütün sistem, kendine bir yol buldu ve bu yol da pandemiden dolayı tıkandı gibi oldu. Ziya Selçuk ile ilgili olarak pandemi sürecinde ön plana çıkarılacak olan çalışmalar canlı yayında açıklandı.

Bu konuda ön plana çıkarılan süreçler tamamen pandeminin işleyişine doğru ilerleyeceğini gösteriyor. Okullar resmi olarak 31 Ağustos tarihinde açılıyor diyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ahmet Hakan’dan gelen 31 Ağustos’ta okulların açılıp açılmayacağı yönündeki bir soruya yanıt veren Selçuk, “Onun hazırlığını yapıyoruz ve ona hazırız. Çok net.” dedi. LGS öncesinde vaka sayısında patlama olacağı yönündeki söylemleri de hatırlatan Selçuk, patlama olmadığını söyledi.

Okullar 31 Ağustos’ta açılıyor!

Sınavla ilgili açıklama da yapan Bakan, “Sadece 1 çocuğumuzda vaka tespit edildi. Sistem o kadar iyi çalışıyor ki öğleden sonra testi yapılan çocuğun sabah saat 10.00’da bilgisayara sonucu düşüyor. Saat 10.00’i 5 geçe Sağlık Bakanlığından bizi arıyorlar. Tek bir çocukla ilgili. Biz hemen tedbirimizi aldık, birinci oturum biter bitmez.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı, pandemi sürecinde eğitimin nasıl ilerleyeceğine dair 4 farklı senaryoları olduğunu da ifade etti. Bu senaryoların ilkinde okullar, herhangi bir kısıtlama olmaksızın açık olarak kabul ediliyor. İkinci senaryoda ise okulların tamamen kapalı olduğu durumda ne yapılacağı üzerinde duruluyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı