Haberler

Koronavirüs ve Yeni Dünya Düzeni! Her Şey Değişecek Mi?

Pek çok salgın hastalık hayata ve insanlara yön vermiştir. Bu konu hepimiz için önemli bir ilgi çekicilik durumu yaratmaktadır. Malumunuz bu süreçle ilgili olarak da kişisel beklentileri ön plana çıkarabiliyorsunuz.

Tarih boyunca pek çok salgın hastalık ve ekonomik kriz yaşandı.. Ancak dünyanın global bir köye dönüştüğü 21. yüzyılda, ilk kez böylesine büyük bir krizle karşı karşıyayız.

Koronavirüs pandemisi, yeryüzünde modern insanın inşa ettiği tüm çarpık binaları bir bir yıkıyor. Peki ya koronavirüsten sonra dünya nasıl bir yer olacak? Ünlü tarihçi ve yazar Yuval Noah Harari, bu önemli soruya oldukça etkileyici yanıtlar verdi, sizin için derledik.


Yaşadığınız yede sadece 7600 insanın bulunduğunu düşünün. Bu kişilerden sadece 18’i hastalandığında, şehirdeki tüm sağlık sistemi çökmeye, uzmanlar evinizde kalın uyarısı yapmaya, dükkanlar kapanmaya, herkes işini kaybetmeye başlasın.

Dünya devletleri salgın ile birlikte yaklaşmakta olan ekonomik yıkıma karşı “kontrollü sosyal hayat” düzenlemelerini yürürlüğe alsın. Unutmayın ki tüm bunların hepsi, sizinle birlikte sadece 7600 kişinin yaşadığı yerde 18 kişinin hastalanması nedeniyle oluyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı