Haberler

Hiç Bir Belirti Göstermeyen Covid-19 Vakaları Var!

İçinde bulunduğumuz durumla ilgili olarak hiç bir belirti göstermeyen ve beklentileri de ön plana çıkaran bazı belirtiler var. Hayata dair güncel ve etkili bir yaklaşımla organize edilecek olan pek çok seçenek için tek yapmanız gereken birkaç farklı tıklama işlemi olacaktır.

Koronavirüs salgını başladığından bu yana yüksek risk grubunda olan kişilerin nitelikleri biliniyor; obezite hastaları, kanser hastaları, akciğer ve böbrek rahatsızlıkları gibi kronik hastalıklara sahip olanlar, 60 yaş ve üstünde olan kişiler. Buna karşın herhangi bir COVID-19 belirtisi göstermeyen kişilerin nitelikleri bilinmiyor. Bu da asemptomatik COVID-19 vakaları üzerinde daha fazla araştırma yapılmasını gerekli kılıyor.

CNN International’da yayınlanan bir habere göre araştırmacılar, asemptomatik COVID-19 vakalarının ortak noktalarını bulmak için son olarak T hücresi reaktivitesini mercek altına aldılar. Vücudumuzun antikorlar dışında enfeksiyonlarla mücadeledeki bir diğer silahı olan T hücreleri, doğrudan virüslere saldırmak yerine virüslerin bulunduğu konakçı hücreleri hedef alıyorlar.

T hücrelerinin koronavirüsle mücadelesine ilişkin, “Faydalı olup olmadıklarını bilmiyoruz, ancak faydalı olabileceklerini düşünmenin makul olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullanan bilim insanları, bu hücrelerin virüse karşı tamamen koruma sağlamadığını ancak enfeksiyonla daha hızlı savaştığını belirtiyorlar.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı