Teknoloji Haberleri

Play Store’da En Çok İndirilen Uygulama 10 Milyarlık İndirme İle Google!

Google tarafından sunulan Google Play, mağazada en çok indirilen uygulama oldu. Dünya genelinde mobil cihazlarla ilgili pazar payının en büyüğü şüphesiz ki büyük farkla Google şirketine yani Android’e ait. Haliyle milyarlarca kullanıcısı olan bu sistemin tek mağazası da Google Play Store oluyor.

Google Play hizmetleri’nin tam olarak ne işe yaradığını bilmeyenler için mağazadaki sayfasında oldukça basit bir dille anlatılan, kısa bir açıklaması bulunuyor:

“Google Play hizmetleri Google uygulamalarını ve Google Play’den alınan uygulamaları güncellemek için kullanılır. Bu bileşen, Google hizmetlerinizde kimlik doğrulama, senkronize edilen kişiler, en son kullanıcı gizliliği ayarlarının tümüne erişme ve daha yüksek kalitede, daha az güç harcayan konum tabanlı hizmetler gibi temel işlevleri sağlar.

Google Play hizmetleri ayrıca uygulama deneyiminizi de geliştirir. Çevrimdışı aramaları hızlandırır, daha etkileyici haritalar sağlar ve oyun deneyimini iyileştirir.”

Bu açıklama gösteriyor ki geniş bir indirme süreci var ve herkesi doğrudan etkiliyor. Hayata dair bu bakış açısı ile ilerlerken karşımıza çıkarılan pek çok seçeneğin de olduğunu söyleyebiliyoruz. Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu süreçleri incelemeye başlayın.

Yani Google Play hizmetleri uygulaması, neredeyse tüm Android cihazlarda yüklü olan API’lerin ve servislerin bir nevi belkemiği görevini görüyor diyebiliriz. İşte bu uygulama, en sonunda 11 haneli yüklenme sayısına ulaşmış oldu.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı