Teknoloji Haberleri

Apple Artık Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu!

ABD merkezli teknoloji devi Apple finansal raporunu yayınladı. %10’luk değer kazanarak dünyanın en değerli şirketi olmayı başardı ve Apple hisse başına fiyatını 425 Dolar seviyesine yükseltti.

ABD’li teknoloji devi Apple, dün açıkladığı finansal raporuyla birlikte The Wall Street’te büyük bir etki yaratmayı başardı. Oluşan bu etkiyle birlikte AAPL, en yüksek seviyede işlem görmeye başladı. Bu zincirleme etkiyle birlikte Apple, Saudi Aramco’yu ardında bırakarak dünyanın en değerli şirketi olmayı başardı.Apple’ın her dakika sürekli artmaya devam eden hisse bedeli an itibariyle 425 dolara ulaşmış durumda.

Şirket, dün yaptığı açıklamada hissenin 4’e bölüneceğini de açıklamıştı. Yani şu anda 425 dolara alınan hisseler, 31 Ağustos’ta yaşanacak bölünmenin ardından 100 dolar seviyelerine gerileyecek.

Hisse bazından bakarsak oldukça gelişmiş bir değerle ilerleyen Apple, kendine has bir tarzda ilerleme sağlıyor. 1,84 Trilyon dolar seviyesini aşan Apple, kendi içinde önemli bir gelişme yaşıyor. Bir günde %10’luk değer elde eden Apple, 2018 yılının ağustos ayında 1 trilyon dolar barajını aşan ilk teknoloji şirketi olmayı başarmıştı. Aynı zamanda şirket, 1 trilyon dolar seviyesine ulaşan ikinci şirket olma unvanını da kazanmıştı. Apple, aradan geçen iki yılda değerini neredeyse ikiye katladı.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı