Mobil

Xiaomi, Oppo ve Vivo iş birliği yaptı!

Bir süre önce Xiaomi, Oppo ve Vivo, dosya transferi için yeni bir standart oluşturmak için ilk ittifaklarını açıkladılar. Bugün, Xiaomi nihayet üç markanın akıllı telefonları arasında internete ihtiyaç duymadan yeni bir dosya aktarım standardı olan Peer-to-Peer Transmission Alliance’ın duyurdu.

Hemen hemen her Android akıllı telefonun Bluetooth veya WiFi Direct üzerinden dosya aktarabildiği doğru olsa da, şu anda dosya aktarımlarını kolaylaştırmak için her iki teknolojiyi kullanan ortak bir standart yok.

Dosyaları yüksek hızda aktarmanın herhangi bir komplikasyon olmaksızın son derece kolay bir görev olması hedefiyle doğar. Bunu yapmak için, cihazlar arasında bir eşleştirme veya hızlı bağlantı gerçekleştirmek için Bluetooth teknolojisini ve yüksek hızlı dosya aktarımı için WiFi Direct veya P2P (noktadan noktaya) teknolojisini kullanır.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı