Mobil

Eset Tehlikeli Bir Android Virüsü İçin Uyarı Yaptı!

Eset araştırmacıları tarafından ön plana çıkarılan pek çok güncel çalışma var. Bunlar kendi içinde özel bir liste ile hareket ediyor. Bu yüzden araştırmacılar tarafından organize edilen ve yoğun bir dilde üretilen bütün seçenekler için tek bir tıklama ile beklentileri kullanabilir ve organize edebilirsiniz. GlobalStats verilerine göre Haziran 2020 itibariyle mobil işletim sistemi alanında Android, %74 gibi bir pazar payına sahip.

Eğer ki siz de bu %74’lük dilimin içerisinde yer alan kullanıcılardan bir tanesiyseniz yeni uyarıya kulak vermenizde fayda var. ESET araştırmacıları, kullanıcıları gözetleyen ve hatta kişisel verilerini çalan zararlı bir uygulama konusunda uyarılarda bulundu. Welcome Chat isimli bir sohbet uygulaması, içerisinde BadPatch adı verilen zararlı bir yazılım barındırıyor.

Bu konuya dair aktif bir çalışma üreten Eset, kendi içeriği için de bir çalışma ve yaklaşım peşinde hareket ediyor. Bu süreçlerle ilgili bir detay ve denge oluşturmak için ESET araştırmacısı olarak yapısal beklentileri incelemeye başlıyor. Daha farklı ve yenilikçi bir dilde hizmet sunan sitemiz, kaçırılmayacak duyurular konusunda hizmet sunmaya devam ediyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı