OtomobilTeknoloji Haberleri

Bentley’nin ilk elektrikli arabası geliyor!

Bentley elektrikli otomobil segmentine geçişini dikkatle planlıyor. Şirketin genel müdürü, ekibinin geçmişi ve geleceğinin arasında bir bağlantı olmasına dikkat çekiyor. Yeni ürünler söz konusu olduğunda, şirket patronu Adrian Hallmark Automotive News Europe’a önemli açıklamalar da bulundu. Bunun beraberinde elektrikli ilk Bentley, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Bentayga Hybrid.

İleriye baktığımızda, bir elektrikli otomobil menzile katılacak, ancak yöneticiler hangi formu alacağına veya neye güç vereceğine karar vermediler. Bentley, Volkswagen‘in bir parçasıdır.

Ve Hallmark onaylı mühendisler, elektrikli güç aktarma organlarının mümkün kıldığı yenilikçi ambalajlama olanaklarından yararlanacaklar. Firmanın bir Mini’yi piyasaya sürmek üzere olmadığını , ancak elektrikli bir Bentley’in karşılaştırılabilir miktarda iç mekan sunarken bir Mulsanne’den daha az yer kaplayabileceğini açıkladı.

Jaguar I-Pace’i örnek olarak belirtti ve Land Rover’ın Range Rover’ından yaklaşık 14 inç daha kısa olduğunu , ancak elektrikli motorların karşılaştırılabilir bir benzin veya dizel yakma motorundan daha az yer kapladığı bilgisine yer verildi. Bentley’nin ilk elektrikli arabasının lityum iyon pil paketi ile birlikte gönderilip gönderilmeyeceği henüz belli değil.

Bentley ilk pille çalışan modelini piyasaya sürmek için acele etmiyor. Nasıl göründüğüne veya ne tarafında desteklendiğine bakılmaksızın, en erken 2025 yılını işaret ediyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı