Mobil

Apple Watch görünümlü Oppo Watch

Oppo Türkiye pazarına yeni girmiş olsa da Oppo Reno 3 ve Find X2 gibi modelleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bu sebeple firmanın çıkartacağı akıllı saattin hem çıkış tarihi hem de fiyat etiketi bekleniyor.

Akıllı saat pek çok kişinin sevdiği aksesuarlar arasında yer aldığı için teknoloji devlerinin akıllı saatlerinin yanında uygun fiyatlı olarak konumlandırılabilecek olan Oppo Watch’un çıkış tarihi merak konusu haline gelmişti.

Oppo Watch ilk tanıtıldığında Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkacağı aktarılmıştı. Yeni yapılan bir paylaşımla ürünün yurt dışı versiyonunda ortaya çıktığı kadarıyla direkt olarak Google WearOS ile gelecek.

Türkiye’deki versiyonunda ise Google WearOS ile gelip gelmeyeceği henüz netleşmedi. Akıllı saat 31 Temmuz 2020 tarihinde küresel pazarda ve Türkiye’de satışa çıkıyor.

Akıllı saatin özelliklerine kısaca bakacak olursak; Oppo Watch iki gövde boyutuyla birlikte geliyor. 41 mm ile 46 mm gövde boyutlandırmasıyla sunulacak akıllı saat sırasıyla 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekrana sahip olduğunu belirtelim.

Su geçirmeyen özellikte sunulan akıllı saat Snapdragon Wear 2500 işlemci ile karşımıza çıkıyor. Aktivite ve uyku takibi gibi özellikler sunan akıllı saat, eSIM desteğiyle birlikte eğer mevcut bölgelerde kullanılıyorsa telefonlardan bağımsız hale bile gelebiliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Saat normal kullanımda 40 saatlik bir kullanım ömrü sunuyorken eğer güç tasarrufu modunu açarsanız bu süre 21 güne katlanıyor.

Akıllı saatin 41 mm’lik versiyonu 215 dolar, 46 mm’lik versiyonu ise 288 dolar fiyat etiketine sahip.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı