Sosyal Medya Haberleri

Sosyal Medya Yasası Sonrası Facebook’a 650 Milyon Dolar Ceza!

Facebook, son dönemlerde çok fazla bir çalışma yaptı ve karşımıza yeni nesil seçeneklerle çıkmaya başladı. Yapısal değişkenler ve farklı fırsatlar adına tek bir beklenti yeterli olacaktır. ABD’nin Illinois eyaletinde 2015 yılında açılan bir davada suçlu bulundu. Yüz tanıma teknolojilerinin kullanımının yasalara uygun olmadığı belirlenen davada, Facebook 650 milyon dolar ödeme yapmak zorunda bırakıldı.

Davalarla sık sık gündeme gelen Facebook, kendine has bir yapıda ilerleme sağlıyor. Platforma eklediği yeni özellikler kadar hakkında açılan davalarla da sık sık gündeme gelen Facebook, yine bir dava ve tazminat cezası ile gündemde. Hakkında 2015 yılında açılan bir dava sonuçlanan Facebook, 650 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum bırakıldı.

Facebook’un yüz tanıma teknolojisini merkezine alan davaya göre şirket, kullanıcıların verilerini toplamadan önce herhangi bir bilgilendirme yapmıyor ve kullanıcının rızasını sormuyor. Bu durum, ABD’nin Illinois eyaletindeki gizlilik yasalarına aykırı bulundu ve Facebook, para cezasına çarptırıldı.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı