Mobil

Google Android 11 İle Cilt Efektlerini Yasaklıyor!

Yeni bir belgeye göre ön plana çıkan çalışmalara bakarsanız, Google akıllı telefonların fotolarda cilt pürüzsüzleştirme yapmasını engelleyecek. Yani telefonla çekilen fotolarda hiç bir oynama yapılamayacak. Bu tarz bir çalışma oluşturan Google, yeni sürüm heyecanını şimdiden bu detaylar ile sunmaya başladı diyebiliriz.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte fotoğraf çekmek de bir o kadar kolay ve zahmetsiz bir hâl aldı. Ancak bunun bir de kötü bir yanı vardı. Çektiğimiz fotoğraflar, bizi olduğumuz gibi değil farklı bir şekilde gösterebiliyordu. Bu durumun oluşmasına neden olan birçok sebep olsa da en büyük sebep, akıllı telefonların kamerasında kullanılan yapay zeka teknolojisiydi.

Bazı telefon üreticileri tarafından akıllı telefonlarımıza yerleştiren yapay zeka, kameranın bizi algılama şeklini tamamiyle değiştirebiliyordu. Bu sayede elde edilen fotoğraftaki kişiler olduklarından çok daha pürüzsüz ve hatta kozmetik düzenlemeler yapılmış yüzlere sahip oluyorlardı. İşte Google tarafından bu duruma sonunda bir çözüm getiriliyor.

Bu durum tam olarak ne işe yarayacak derseniz, gelin detaylara göz atalım. Google bu kuralı akıllı telefonlarda saf güzellik ön plana çıkaracak. Yani güzellik modunu kapatmak artık net etkili olacak. Dileyen kullanıcılar istediği düzenlemeyi yapacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı