Yayın akışı

E Ticaret Sitelerine İnceleme Yapılıyor!

Rekabet kurulu son dönemlerde çok fazla araştırma yapmaya başladı. İnsanların e ticaret üzerindeki alışverişlerine inceleme getiren kurul, sektörel yaklaşımlara dahil oldu ve herkes için daha etkili bir çalışmaya ulaşıyor diyebiliriz.

İş politikaları bazında ön plana çıkarılan çalışmalar adına çok fazla kişinin karşımıza çıkması ve bu konuya dair farklı fiyatlar, yüksek fiyatlar ya da dengesiz fiyatlar oluşturma durumu hepimiz için bir yapı oluşturuyo rdiyebiliriz.

Rekabet Kurulu, e-ticaret sitelerinin fiyatlama, platform hizmetleri ve tedarik davranış yoluyla dışlayıcı ve/veya sömürücü uygulamalarda bulunma durumları gerekçesiyle, bu sitelere 11.06.2020 tarih, 20-28/353-M sayılı kararı ile sektör incelemesi başlatma kararı aldığını duyurdu.

Kamuoyunun bilgilendirmesi için bir duyuru hazırlayan Rekabet Kurulu, e-pazaryerlerinin elinde bulunan platformların ekonomik işleyiş ve etkileri nedeniyle geleneksel piyasadan ayrışan, kullandıkları iş modelleri ve iş pazarları nedeniyle de yeni ekonominin rekabetçi düzenini engelleyen öncü piyasa aktörleri olduğuna dikkat çekti.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı