Sosyal Medya Haberleri

Facebook Artık Müzik Kliplerinizi Yayınlayacak!

Lisans konusu pek çok sosyal medya için sorun teşkil eden bir durumdur. Facebook bu konuya dair güncel çalışmalarını yürütürken, bazı konularda lisans şirketleriyle anlaşma yapabilmiş gibi görünüyor. Zira bu konuya dair önümüzdeki aydan itibaren Facebook müzik kliplerini yayınlayabileceğini dile getirdi.

Çevrimiçi müzik dinleme konusunda pek çok seçenek var. Klipler için de Youtube üzerine sıkışmış durumdayız. Bu tarz durumda Facebook da kendine has bir alternatif üretiyor ve özel bir seçenek yaratıyor. Youtube üzerinde şarkıların gelir kaynakları da önemli bir yeri kapsıyor. En çok izlenen videolar genellikle şarkı klipleri oluyor.

Video konusunda Youtube’a rakip olmak istiyor!

Video yayıncılığı konusunda Youtube’a rakip olmak isteyen Facebook, güncel seçenekleri de kendi içinde değiştiriyor ve buna değinmeye devam ediyor. Aşama aşama değişen ve yenilenen her bir yapıda kişisel beklentileri ön plana çıkarabilirsiniz. Mevcut lisans hakları Facebook’a şarkı klipleri yüklemeyi yasaklasa da, şirket müzik şirketleriyle görüşerek durumu biraz daha çözmüş gibi duruyor.

Lisans hakları konusunda geniş bir çalışma yapan Facebook, Youtube ile yeni bir rekabet başlatacak gibi görünüyor. Sosyal medya devi Facebook, Watch ile bir meydan okuma yapmıştı ama Youtube geniş içerik üretimi havuzuna sahip olduğu için biraz daha kısıtlama yaşanıyordu. Bu hamle ile bu yolların da önü açılmış olacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı