Yayın akışı

Artık Herkeste Olacak! Giyilebilir Sağlık Takip Sensörleri!

Missouri Üniversitesi tarafından ön plana çıkarılan ve sürekli olarak güncel bir yapıda bizlerin karşısına çıkan teknolojik detaylar ile sizler için en önemli ve en etkili çalışmaları sunmak istiyoruz. Bilim insanları kağıt, kalem ve bilgi ile ortak ürettikleri yeni sensörleri artık herkes kullanabilecek.

İnsanlık tarihinin en önemli icatlarından olan kalemlerin bu denli kullanımı da gerçekten hassas bir nokta yaratıyor. Bilim insanları tarafından yapılan çalışmalara göre geleneksel bir kalem ve kağıt için sağlık takibi yapabilmeyi mümkün kılıyor. Şuana kadar elde edilen veriler içerisinde herkes için önemli bir çalışma ve çözüm yaratan bilimciler, bu durumun sağlık takibi için çok iyi şekilde ilerleyeceğini söylüyor.

Bilim insanları, oluşturdukları bir düzenekte kalemi bir elektrot, kağıdı ise esnek destek malzemesi olarak kullanıyorlar. Oluşturdukları çizimlerle de çeşitli tıbbi sensörler oluşturmayı amaçlayan bilim insanları, bu sayede önemli sağlık verilerinin takip edilebileceğini düşünüyorlar. Uzmanlara göre kalemlerle oluşturulacak sensörler, anlık olarak çalışabilir ve doğru verileri ortaya koyabilir. Uzmanlara göre bu tür giyilebilir sensörlerin tasarlanması, özellikle de kriz anları için kurtarıcı olacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı