Sosyal Medya Haberleri

Apple Samsung’a 1 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek!

Hazırlanan yeni bir rapora bakarsanız, Apple ile Samsung anlaşmaları yine güncelliğini koruyor. Samsung ile yaptığı OLED siparişi anlaşmasının gereğini yerine getirmeyen Apple, Samsung’a karşı ceza ödedi!

2020 yılındaki gündemimiz olan koronavirüs salgını dünya üzerindeki hemen hemen bütün markaları ve sektörleri derinden etkiledi. Pandemiden etkilenen sektörlerden biri de malumunuz akıllı telefon sektörü oldu. Görünüşe göre ABD üzerinde hizmet veren APPLE için bilanco biraz daha yüksek gibi.

Apple için işler sarpa sarıyor!

Apple bir süre önce Samsung ile bir anlaşma yapmış ve bu anlaşmaya göre iPhone’lar için OLED ekranını Samsung üzerinden alacaktı. Lakin rapora göre Apple iPhone satışı yapmadığı için satın alma sözünü tutmadı ve hal böyle olunca da Samsung bir ceza kesti. Bu cezanın da Samsung için 1 milyar dolar civarında olması bekleniyor!

Devasa boyutlarda anlaşmalar yapan şirketler, belirli satın alma garantileri ile ilerliyor. Bu yüzden de Apple bu sözü tutmadığı için de ödeme yapmak zorunda kaldı. DSCC tarafından hazırlanan rapora göre bazı kaynaklar, Apple tarafından Samsung için 950 milyon dolar ödeme yapılacağı ve hatta yaptığını aktarmışlar. Bu iddiya göre ödenen para tam olarak 745 milyon dolar civarında karşımıza çıkıyor ve açıkça ağızları açık bırakıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı