OtomobilYayın akışı

TOGG Ortağı Olan EDAG, Türkiye’de Ofis Açtı!

TOGG projesini bilirsiniz. Otomobil konulu bir proje ve araçlarımız bu marka ile üretiliyor. Almanya merkezli mühendislik şirketi olan EDAG, bu alanda bir marka açıyor ve bilişim vadisinde işler ilerliyor.

Ülkemizin hem çok heyecanlandığı hem de yakından takip ettiği projelerden bir tanesi yerli otomobil. Türkiye’nin uzun yıllardır gerçekleştirmek istediği yerli otomobil projesi nihayet gerçek oldu ve şu sıralar, yerli otomobillerin üretileceği tesisin inşaatı için gün sayılıyor. Kısa bir süre sonra sizlere, Bursa’nın Gemlik ilçesindeki üretim tesisinin temelinin atıldığını aktaracağız.

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından hayata geçirilen proje, elektrik motoruna sahip olan araçların üretimini kapsıyor. Yerli otomobil projesinin arkasındaki isimlerse bu proje kapsamında dev şirketlerle iş birliği içerisindeler. Görünüşe göre yapılan bu iş birlikleri, dev şirketlerin Türkiye’ye olan ilgisini artırdı. Çünkü dünyanın en büyük mühendislik şirketlerinden EDAG, Türkiye’de resmen bir ofis açtı.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı