Haberler

Güçlü E-Ticaret Sitesi Vivense Yurt Dışına Satılıyor!

Türkiye üzerinde hizmet veren mobilya devi yurt dışına satılıyor. Bu konuyla ilgili geniş bir araştırma yaptık ve Klavyer ailesi olarak size özgü çözümler sunmaya başlıyoruz.

Dünya.com’da yer alan habere göre 2013 yılında yoluna mobilya odaklı bir e-ticaret sitesi olarak çıkan ancak sonradan bir mağazalar zincirine dönüşen Vivense, Sahara Holdings S.a.r.l tarafından satın alınacak. Söz konusu satın alımın ne kadar mâl olacağı ise henüz bilinmiyor.

Vivense Teknoloji Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin sahibi olduğu Vivense, e-ticaret sektöründeki başarısını Türkiye’nin hemen hemen tüm bölgelerindeki 23 şehirde açmış olduğu 54 mobilya mağazasıyla genişletmişti. Hatta bu büyüme, Fast Company dergisinin Vivense’i Türkiye internet ekosisteminin en büyük 100 şirketi arasında göstermesini sağlamıştı.

Bu satışla birlikte Türkiye’nin bir e-ticaret devi daha yurt dışına satılmış oldu. Hepsiburada’nın dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs’a satışı ile başlayan furya, GittiGidiyor’un eBay’e, Markafoni’nin Select Group’a ve Trendyol’un Alibaba Group’a satışı ile devam etmişti.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı