Haberler

Bir Ay Boyunca Günde 22 Saat Oyun Oynayan Çocuk Felç Oldu!

Çin’de çok ilginç bir olay yaşandı. Her gün 22 saat oyun oynayan 15 yaşındaki çocuk baygınlık geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Sonra çocuğun kolunun felç olduğu öğrenildi. Ailesi çocuklarının ders çalıştığını düşündüğü için rahatsız etmedi ve onun oyun oynadığını bilmiyordu!

DSÖ tarafından (dünya sağlık örgütü) yapılan açıklamaya göre fazla video oyun oynamak bağımlılık oluşturuyor ve Çin üzerinde patlak veren koronavirüs hastalığından sonra insanlar evinde kaldıkça bu oyunlara daha çok yöneliyorlar.

Bu yüzden de oyunlara duyulan ilgi iyice arttı diyebiliriz. Şimdi de bu bağımlılık durumlarını ön plana çıkarmak adına bir süreç yaratabiliyoruz ve oyun bağımlılığının sonuçlarıyla karşılaşabiliyoruz.

Haberde yer alan bilgilere göre 15 yaşındaki çocuk, tam 1 ay boyunca her gün ortalama 22 saat oyun oynamıştı. Günlük 2 saat uykuyla duran ve oyunun başından kalkmayan çocuğun vücudu, bir süre sonra bu duruma daha fazla dayanamadı. Çin’in Guangxi isimli özerk bölgesinde yaşayan çocuk, bir süredir tedavi altında.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı