Mobil

iPhone Kapalıyken Apple Müzik Batarya Yemeye Devam Ediyor!

Apple müzik pek çok müzik dinleyicisinin önemli bir merkezi haline gelmiş durumda. Spotify ve benzeri platformlardan birisi olan Apple müzik, hayata dair geniş bir stok sunsa da, dengesiz bir şekilde batarya sömürme işini hala bitirebilmiş değil. Tükenenen bataryaların baş düşmanı olan Apple müzik, uygulamalar kapalı iken dahi şarj tüketebiliyor.

Apple tarafından destek formunda ortaya çıkan yüzlerce şikayet, Apple tarafından son işletim sistemi olan iOs 13 için potansiyel pek çok sorun olduğu görüşü verilmiş durumda. Bazı şikayetlere göre uygulama arka planda şarjın çoğunu tüketiyor ve hatta yerine göre %95 oranlarına varan bir enerji tüketimine neden olabiliyor.

Başlıklarda genellikle bu durumun son versiyonu ile ilgili olduğu düşünülüyor. Apple müzik uygulamasının bataryanın yüzde 50sini tükettiği net bilinen bir gerçek iken, uygulama aktif değilken dahi bataryanın tüketilme durumu çok can sıkıcı olmaya başladı.

Kullanıcılar bu durumun çözülmesini istiyor!

Kullanıcıların bu durumla ilgili geniş şikayetleri var. Birkaç gün önce yeni bir iPhone 11 alan bir kullanıcı, bataryasının çok hizli dibi gördüğünü açıkladı. Apple müzik uygulamasını kullanmamasına rağmen arka planda 18 saat boyunca çalışmış olan uygulama ile ilgili büyük sıkıntılar olduğunu açıklıyor.

Apple bu konuyla ilgili yakın bir zamanda harekete geçecek gibi görünüyor. Çünkü sorunun çözümüne doğrudan apple bandı üzerinden ulaşmak mümkün olacak. Kullanılan yöntemler farklı olsa dahi bazı çözümler daha kesin oluyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı