Teknoloji Haberleri

Videolarınız İçin Çok Farklı Deneyim Sunan H.266 Kodek Yolda!

Videoları çalıştırmak için önemli bir yapı olan bu kodek destekleri hayatımıza dair büyük ve etkili bir seçenek yaratıyor. Heinrich Hertz Enstitüsü tarafından üretilen h.266 kodek yapısı yeni nesil kodek standartı olarak ön plana çıkarılan pek çok çözüm sunuyor. Videolar için adeta devrim niteliği sunacak olan bu kodek için benzersiz özelliklerden bahsedebiliriz. Şuan için sadece üzerinde çalışılan bu ürün henüz kullanımda değil. Bu yüzden de tanıtımı ona göre yapılıyor.

Her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurmak konusunda biraz daha çalışıyor ve çabalıyoruz. Hayatımızı değiştiren yeni nesil çalışmalar ve güncel seçenekler bizler için de önemli bir yapı ve fırsat yaratıyor. Bu yüzden sizinle ilgili organize edilen ve size dair büyüyen her bir seçeneği organize ediyor ve kullanmaya devam ediyoruz. Çok önemli ihtiyaçlar ve yeni nesil seçenekler ile ilgili olarak daha detaylı, daha estetik ve güzel video görüntüleri sunacak olan bu kodek yapısını merakla bekliyoruz.

Bugüne kadar görülmeyen bir verimliliğe sahip!

Enstütünün duyurduğu bu yeni kodek, çok iyi şekilde sıkıştırma yapıyor. Bu da yeni standart videolardaki tasarrufun %50 oranında azalması anlamına geliyor. Bu kodek yüksek oranlı bir verimlilikte sıkıştırma yaparken, aynı zamanda görüntü kalitesi olarak da en ufak bir bozulma yaratmıyor. Gerek HDR görüntü olsun gerek ise 360 derece videolarda olsun pek çok konuda destek sunuyor.

Buna basit bir örnek yapabiliriz. 90 dakikalık bir video düşünün. 4K çözünürlükte olsun. Yaklaşık 10 GB alan kaplıyor. Geliştirilen bu kodek sayesinde bu dosyanın boyutu 5GB seviyesinde olacak. Bu da hız kazanmak anlamına geliyor ve dosyalar için daha iyi işleme manasına geliyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı