Haberler

ABD’de Beyin Yiyen Amip Virüsü Çıktı! Daha Ölümcül!

Ölümcül olma ihtimali yüksek olan yeni bir virüs daha ABD üzerinde peyda oldu ve son derece nadir olarak bilinen bir amip vakası cereyan etti. ABD üzerinde tekrar ortaya çıkan bu bu vaka pek çok vatandaş için korku oldu!

Beyin yiyen amip olarak ortalıkta dolaşan bu amip, ABD üzerinde Florida eyaletinde görüldü ve herkes alarm verdi. Bu amip beyne burun deliklerinden giriyor ve genellikle göllerde, akar sularda, göletlerde ya da kanallarda bulunuyor. Bu amip gözle görünmediği için içinde yer alan suyu kullanırsanız ya da burnunuzla temas ettirirseniz yeni bir vaka arasında yerinizi alabilirsiniz.

Yapılması gereken çok basit. Amiplerin yer aldığı suyu burundan almayacaksınız ve bu durumu en başından çözmüş olacaksınız. Amipleri engellemek için sunulan yollar arasında belirli seçenekler her zaman var. Bunların içinde insanların isteklerine oranla organize edilen bazı çalışmalar da dahil oluyor diyebiliriz.

Bir amibin beyninize girmesi ve beyninizi yemesi belki de son derece nadir bir olay olarak karşınıza çıkıyor. Ama tabi ölümcül olma durumu da çok fazla diyebiliriz. 145 kişinin şu ana kadar yakalandığı bu durumda sadece 4 kişi kurtuldu!

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı