Sosyal Medya HaberleriYayın akışı

Twitter’dan Irkçılık Konusunda Akla Gelmeyecek Adım!

Irkçılık konusunda pek çok sosyal medya kendine has bir çalışma üretiyor. Bu durumda herkes olabildiğince kendini törpülüyor ve kısıyor. Tabi bu bir hayat düzeni ve bu düzeni değiştirmek kolay olmuyor. Bazı kişilerde bu ırkçılık durumu istemsizce oluşmuş olsa bile bu konuda çalışmaları yapa yapa, bu durumu düzeltecek gibi görünen Twitter şirketi, yine yeni bir karar aldı.

Söz konusu karara göre artık yazılım dillerinde ırkçılık ile ilgili terimleri andıran ya da benzeyen terimler olmayacak. Sosyal medyanın liderlerinden olan Twitter için yazılım mühendisliği bölümü bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yaptı. Pek çok şirket benzer bir açıklama yaparak durumu anlattı ve ön plana çıkarmaya çalıştığını belirtti. Şirketlerin benzer adımlar atarak ırkçılığa karşı farklı bir tavır alması ve bu konuda daha çok dil birliğine varması önemli bir detay.

Yazılım mühendisleri paylaştı!

Yazılım mühendisleri tarafından yapılan paylaşımlarda daha kapsayıcı bir dil istendiğini ve bunun da her şeyi değiştirmekten ileri geldiği söyleniyor. Beyaz liste, kara liste, master, slave gibi kelimelerin bulunduğu terimler artık kullanılmayacak.

Bu paylaşımı yapan mühendisler bölümü bu terimler yerine daha farklı bir terim getirdiklerini söyleyen mühendisler, Whitelist ismini Allowlist olarak değiştirecek. Master slave ikilisini de leader/follower olarak değiştirecek ve bu konuda en azından önemli bir adım atmış olacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı