Mobil

Eski Bir Zararlı Android Yazılımı Daha Tehlikeli Şekilde Geliyor!

Yazılım güvenliği özellikle Android cihazlar için çok önemli. Çünkü her türlü açıklar için uygun saldırılar yapılabilir. Bu yüzden de sürekli güncelleniyor Android işletim sistemi. Şimdi işler biraz daha sıkıntılı hale geliyor gibi. Çünkü ortalama 3 sene önce var olan zararlı bir Android yazılımı ortadan kaybolmuştu. Şimdi çok daha güçlü şekilde geliyor ve tehlikenin boyutları biraz daha yüksek olabilir!

Güvenlik konusunda araştırmacılar tarafından tespit edilen bu zararlı yazılım, hemen hemen herkes için daha farklı ve etkili bir dil geliştiriyor. Bu yüzden de bu yazılımları kullanmak amacıyla FakeSpy isimli bir Android yazılım yapıldı. Bu yazılım hem zararlı hem de telefon için büyük bir sorun. Güvenlik araştırmacılarının 3 sene önce tespit ettiği bu yazılım, mesajlarınızdan tutun da banka verilerinize kadar her şeyi kullanıyor.

Dünya geneline yayılması mümkün!

Öncelikli amaç genellikle Güney Kore ve Japonya odaklı idi ama sonrasında yazılım yayılınca daha farklı kişiler için bu bilgi toplama süreci devreye girdi. İki ülkeyle de sınırlı kalmayan bu yazılım dünya geneline yayılmaya başladı diyebiliriz.

Roaming Mantis ismiyle bilinen Çinli grup tarafından üzerinde baya uğraşılarak geliştirildiği düşünülen bu zararlı yazılım için pek çok kaynak var. Ülkemizde henüz görünmese de kesinlikle bir yerden patlaması ihtimal. Bu yüzden ülke sınırları dahilinde ön plana çıkarılan bu yazılıma dair çok daha farklı bir aşama ile kendinize göre seçenekleri kullanabilirsiniz. Yakın zamanda yazılımla ilgili gelişmeleri de sizler için yayınlayacağız.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı