Yayın akışı

Google Haritalar Değişiyor! Konum Kullananlar Dikkat!

Google haritalar, pek çok uygulamasını son günlerde epey güçlü bir revizenin içerisine soktu. Bu revizeye göre Haritalar uygulaması da nasibini aldı. Kullanıcılara yeni bir ara yüz sunan Google, Haritalar uygulaması ile birlikte pek çok kişinin beklentisine bir çözüm üretmek istiyor. Entegrasyon olarak ön plana çıkarılan bu uygulama, yatay ekranlar baz alınarak ön plana çıkarılıyor.

Google haritalar

ABD merkezli bir şirket olan Google, özellikle bu konuda ön plana çıkarılan seçimlerin ve farklı yaklaşımların içerisinde hizmet sunuyor. Bir dev olan Google, kendi içinde hizmetlerini de en iyi şekilde yapıyor. Tabi bunu yaparken halkın isteklerini ve taleplerini de dile getirmek istiyor.

Google Haritalar hızlı adaptayson!

Akıllı telefonların her yerde yer aldığı hayatımıza bu denli doğrudan giren navigasyon ve konum özellikleri, artık Google ile çok daha farklı bir yerde bulunacak diyebiliriz. Çünkü mobil uygulamalar haritaları kullanırken elde kullanıyor. Ama özellikle araçlar içerisinde Android ya da iOs işletim sistemine sahip mobil cihazlardaki haritalar genellikle yatay modda kullanılıyor.

Google Haritalar

Bu durum da haliyle yeni bir beklenti yaratıyor. Çünkü yatay versiyonda haritaların performansı şaşıyordu ve bazen de görsel hatalar oluyordu. Bu hatalar çözüldü ve yeni güncellemede daha çok kişiye hitap edilir oldu.

Haritalar isimli uygulamaya gelecek olan pek çok özellik var. Bu yüzden de arayüz konusu biraz daha gündemde şu sıralar. Haritalar, artık daha farklı bir yapıda sunulacak ama yine de sistem ve veri tabanı aynı olacak. Sadece bir anda aradığınızı bulamayabilirsiniz. Bunun için de zaman gerekiyor. Ama hızlı bir şekilde çözeceğinizi de söyleyelim.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı