Mobil

Kedi Severlerin En Çok İşine Yarayacak 5 Telefon Uygulaması

Günümüzde; hem bilgi ve eğitim almak hem de eğlence amaçlı kullandığımız pek çok telefon uygulaması mevcut. Telefonlarımızın neredeyse tüm hafızası bu uygulamalardan oluşuyor denebilir. Ama tabi bazı uygulamalar birilerinin tavsiyesiyle indirilmiş olup asla verim alınamazken, bazılarından da son derece memnun bir şekilde bahsedip, biz de başkalarına önerip onların da faydalanmasına vesile oluyoruz. İşte biz de şu an aynen bu şekilde kedi severlerin çok seveceği, en çok işe yarayacak beş telefon uygulamasını sizlerle paylaşacağız.

1. Cat’s Health

Oyun ya da eğlenceli aktivitelerinin bulunduğu pek çok uygulamanın yanısıra kedi severlerin faydalanması açısından çok fazla kullanıcısı olan Cat’s Health; muhakkak indirmeniz gereken uygulamadır. Kedinizin cinsine göre genel sağlık analizi, beslenme düzeni, doğru bilinen yanlışlar gibi kedinizin sağlık durumunu gözlemlemek ve takip etmek adına harika videolar bulunuyor. Okuduğunuz tüm bilgiler ve izlediğiniz eğitici videolar sizin için önemli bir yol gösterici olacaktır. Elbette tüm bu bilgileri uygulama noktasında veterinerinizden onay almanızı tavsiye ederiz. Ücretli bir uygulama olan Cat’s Health; ödeyeceğiniz bedele göre pek de masraflı sayılmaz. Çünkü karşılığını fazlasıyla alacaksınız.

2. Relax Music For Cat’s

Uygulamanın sloganı da tıpkı içeriği gibi: “evde sessiz sakin kedi!”. Belli enstrümanların kullanıldığı kaliteli müzikleri dinlemek, insanlar için de hayvanlar için de ruh sağlığını korumada ve hatta terapi etkisi yaratan neticeleriyle bilinir. Relax Music For Cat’s; afacan, ele avuca sığmaz, fazlasıyla hareketli ve bu durumdan kaynaklanan birçok kazanın faili olan sevimli patiniz için edinmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz bir uygulama. Slow ve klasik tarzda gevşetici, sakinleştirici ve dinlendirici enfes müziklerin bulunduğu bu uygulama şirin çocuğunuza çok iyi gelecek. Onunla birlikte bu özel yapılmış müzikleri dinlerken sizin de keyif alacağınıza eminim. Ayrıca değiştirdiğiniz her bir yeni  müzik ekranında, karşınıza birbirinden tatlı, farklı türlerde ve aşık olacağınız güzellikte kediler de çıkıyor.

3. Cat Clicker Training

Bildiğiniz üzere kediler, köpekler kadar eğitilmesi kolay dostlarımız değillerdir. Fakat Cat Clicker Training uygulaması sayesinde kedinizi eğitmede bir adım önde olacaksınız. Dostunuzu yapması gereken bir şey konusunda eğitmek, bunu ona öğretmek istediğiniz zaman önce uygulama ekranında karşınıza çıkan renk renk pati işaretine basıyorsunuz. Kedinizin ilgisini çekecek bir ses çıkacak. Akıllı bıdık; sizin verdiğiniz komutu veya hareketi yerine getirdikten sonra, onu hemen hiç vakit kaybetmeden ödüllendiriyorsunuz. Bağlantı kurması açısından bu çok önemli, sakın atlamayın. Bu sayede siz ekrandaki patiye her dokunduğunuzda ve o öğrendiği ses her çıktığında, kediniz ödül geleceğini anlayıp ne yönde direktif veriyorsanız onu yerine getirecektir. Hem gerçekten kolay öğrenme metoduyla hem de verdiğiniz eğitimi eğlenceli bir oyuna dönüştürdüğü için, uygulamadan fazlasıyla hoşnut kalacağınızın teminatını verebiliriz.

4. Petsbook

Sanırım kediye dair ve kedi severler için oluşturulmuş tüm uygulamalar arasında en verimli içerik olarak Petsbook uygulaması olduğunu söylemeliyim. Türkiye ve dünyada ilk olma yolunda bir çizgide başlamış ve bu doğrultuda kurulmuş olan uygulama. Hayvan sahiplendirmeden tutun da, kayıp kedileri bulmak için organize olmaya, işinde uzman veteriner hekimlerden önemli tavsiyeler edinmeye ve online sistemde umumi ya da özel mesajlaşma özelliklerinin bulunmasıyla epey faydalı ve keyifli bir platform havasında. Kullanıcıların beğeni ihtiyaçlarına özgü tüm bu şahane özelliklerin yanında ayrıca bir de isterseniz minik dostunuza da profil hesabı açabiliyorsunuz.

5. Cat Fishing 2

Uyaranlara bayılan ve siz telefonunuzla ilgilendiğiniz esnada size asla izin veremeyen, üzerinize atılan renk ve ışıkları çok seven bir kedinin dostuysanız, Cat fishing 2uygulamasına bayılacaksınız. Cat Fishing 2 uygulamasını tablet ya da telefonunuza indirip açtığınızda, karşınıza ekranda yüzen renkli bir balık çıkıyor. Kediniz balığa dokunup puanları toplamaya başlıyor. Şeker çocuğunuz, gitgide fazlalaşan balıklara pati attıkça puanı da o ölçüde gittikçe artıyor. Oyuna başladığınızda ilk etapta karşınızda bir balıkla oluyor. Bir sonraki level iki balık oluyor, en son aşamada ise aynı anda üç renkli ve oradan oraya kaçışan balıklar ekranınızda oluyor. Kedinizin oyundan hoşlanmayıp, belki balıkların hızına yetişemeyip ya da dışarıdan bir sebepten ilgisi dağılırsa ,  duraklamadan sonraki 30 saniye içinde uygulama “miyav” sesi çıkararak kedinizin dikkati tekrardan çekmeyi başarıyor. Çocuğunuz bu oyuna kendini kaptırınca onu o haliyle izlemek sizin için de çok keyifli olacak.

Kedilere Yönelik Paylaşım Platformu

Kedilerle ilgili merak edip araştırdığım tüm konularda, hassasiyetle inceleme yapıp kedi severlere sunan Miyavlıyo her zaman ilk tercihim olmuştur. Basma kalıp bilgiler değil de, yine genel bilgiler niteliğinde ancak kedinizin türüne, genel hastalık ve sağlık durumuna, yaşına ve daha diğer bütün özelliklerine göre bilgi almamı sağlayan Miyavliyo.com sitesi her yaştan ve her kesimden kedi ebeveyni ya da bakıcıları için anlaşılır tarzda yazılmış çok çeşitli içeriklere sahip. Bu nedenle özellikle minik çocuklarının sağlığı ve iyiliği adına en doğrusu neyse onu yapmaya özen gösteren kedi sahipleri için vazgeçilmez bir bilgi kaynağıdır. Ayrıca İnstagram sayfalarını takip etmekte fayda var, paylaşımları takdire şayan.

Meleğimi seviyorum, onunla uzunca bir hayat sürmek istiyorum ve bu yolda yürürken, ben gönül rahatlığıyla paylaştığım uygulama ve sitelerden yararlanıyorum.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı