AdvertorialYayın akışı

En İyi Haber Siteleri

Çok önceleri televizyonlar henüz hayatımıza girmeden evvel Türkiye’de ve nadiren de olsa dünya’da oluşan ve gelişen haberlere günler sonrasında gazetelerden öğreniliyordu. Gel zaman git zaman derken hayatımıza giren televizyonlar zamanla teknolojinin gelişmesiyle yayın kuruluşlarını da harekete geçirmiş olup, haberler ile ilgili programları sunmaya başladı. Günümüzde artık yerel olmak üzere ulusal kanallara kadar her kanalın kendine özgü haber programlarının olduğu bir zaman’da yaşıyoruz ve her ne kadar haberler  ile ilgili programlar çok olsa da gün içerisinde son dakika gelişmesi ayrı diğer tüm haberlere akşam saatlerinde veya gün ortası haber programlarından edindiğimiz bilgiler dâhilinde haberler izlemiş oluyoruz. Teknoloji bu safha da sadece bu alana değil aynı zaman’da internet sitelerine de getirilen özellikler ile gündeme gelmiş ve birçok haber sitesi açılarak anlık olarak gelişen tüm olaylardan insanları haberdar etmektedir.

haber

İlk zamanlarda sadece yazılı olarak internet üzerinden sunulan haberler teknolojinin web dünyasına sunmuş olduğu kısıtlamalardan ötürü sadece bu kadarı el veriyordu. Akabinde okuyucular yazılı haberlerin yanı sıra görsel fotoğraf veya videolu haber isteklerinde bulunduklarından ötürü yazılım geliştiricileri teknolojinin son nimetlerini kullanarak yeni nesil haber sitelerinde hem yazılı hem de görsel olarak haber sunmaları için yeni sistemler geliştirdi. Buna takriben günümüzde de birçok haber sitesinin yer alması hem teknolojinin gelişmesi hem de okuyucuların artık tüm haberler temalı başlıklara anlık olarak ulaşma isteğinden kaynaklı olması üzerine çoğalmaktadır. Gerek yerel, gerek ise ulusal haber sitelerinin çoğalması hem medya gücünü arttırmakta hem de daha fazla insana ulaşarak ülkede ve dünyada gelişen olayları herkese duyurabilme başarısına eşittir.

EN İYİ HABER SİTELERİ HANGİLERİDİR?

Bu konuda net bir cevap vermek gerekirse eğer; kaliteli haber siteleri Türkiye’de ve dünya’da gelişen son dakika gelişmelerini gerek yazılı gerek ise görsel olarak sunan haber siteleridir. Çünkü siteye akın eden ziyaretçiler kaynaktan buldukları haberler ile ilgili başlıkları değil, aynı zaman’da site içerisinde yer alan güncel haberler ile ilgili konulara da rağbet göstermektedir. Bunun yanında tarafsız ve sadece doğruları belirten haber siteleri akılda kalıcı bir hizmet sundukları için ziyaretçiler sürekli bu haber siteleri üzerine daha fazla yoğunluk göstererek gün içerisinde defalarca siteyi ziyaret etmektedirler.

haber-news

Tüm bu oluşumların yanı sıra ayrıca son zamanlarda sitelerin mobil hale gelmesi haber sitelerinde de büyük değişiklikler sağladı. Gün içerisinde insanlar her zaman bilgisayar başında olamayabiliyor ve bu nedenle akıllı telefonlarından haber sitelerine erişim sağlamak isteyen kişiler site görünümü ile karşılaşıyor. Fakat yeni gelişen web sistemleri bu doğrultuda haber sitelerini de etkisi altına alarak akıllı telefon veya tabletten giriş yapan kişilere sitenin görünümünü mobil cihazlara göre uyarlayarak gerek görsel gerek ise yazılı olarak hiçbir sorun teşkil etmeden sıkıntısız görünüm sunuyor. Bu tür en iyi haber sitelerine örnek olarak son zamanlarda popülerliği artan www.ajanshaber.com adlı haber sitesini önerebiliriz.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı