AdvertorialYayın akışı

İstanbul’daki Eğlence Yerleri

İstanbul hakkında ne söylesek onu kelimelerle anlatamayız yani şairin dediği gibi kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdir İstanbul. Belki bu güne kadar hiç yolunuz düşmedi belki de öylesine bir gelip içinden geçtiniz ya da siz halen İstanbul’da yaşıyorsunuz. Evet olabilir aslında İstanbul koskocaman bir dünyadır bu yüzden de gezip görmemiş olabilirsiniz ya da en azından her yerini gezmemiş olabilirsiniz. Bu makalemde ben size İstanbul’ un mutlaka gidilip görülmesi gereken iki noktası hakkında bilgi vermek istiyorum eminim bahsetmeye başladığım Anda hiç bitmemiş dahi olsa birçok kişi bilecektir çünkü buralar aynı zamanda dünyaya mal olmuş güzellikte olan yerlerdir.

Darıca Hayvanat Bahçesi

darica-hayvanat-bahcesi

Darıca hayvanat bahçesi insanların kendilerini özgürce doğanın kollarına attıkları bir yerdir ve bugün neredeyse dünyanın birçok ülkesinden simge olmuş olan hayvanları burada görebilirsiniz. Darıcayı aynı zamanda yalnızca hayvanat bahçesi olarak görmemek gerekir burası adeta bu bir kuş cenneti ve botanik parkıdır.  Hayvanat bahçesi 1993 yılından bu yana halka açık olarak hizmetini sürdürmektedir. İçerisinde birçok hayvan ve bitkiyi barındırır.  Eğer ki siz doğayı gezmesini seven bir kişiyseniz mutlaka bura gelip bir göz atmanızı istiyorum emin olun bugüne kadar kaçırmış olduğunuz pek çok şeyin olduğunu anlayacaksınız. Hayvanat bahçesi içerisinde aynı zamanda müzeler ve de hediyelik eşya alabileceğiniz dükkânlar bulunuyor hatta yorulduğunuzda dinlenmeniz için kafeteryalar var.

Vialand

vialand

Vialand 2013 yılında İstanbulluların hizmetine sunuldu. Tema parkının içerisinde eğlence anlamında aklınıza gelebilecek her şey mevcut bu yüzdende İstanbul’da özellikle çocukların eğlence dediklerinde aklına gelen ilk merkez olmuştur. Semt olarak Eyüp’te yer almaktadır içerisinde alışveriş merkezi yer aldığı için aynı zamanda alışverişlerinizi de buradan yapabilirsiniz. Vialand Tema Park’ının içerisinde 3 farklı dünya var açıklamasını yapmak yerinde olacaktır. Park içerisinde nefes kesen şeklinde adlandırılan bir oyun aleti bulunuyor bu alet 3 saniye içinde 110 km hıza erişiyor Viking eğlencenin sulu halini sevenler için mükemmel bir araç bu keyfi mutlaka yaşamalısınız. Adrenalinin tadına varacaksınız. Harika bir gün sizi bekliyor olacak.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı