Güvenlik

Gelişmiş uç nokta güvenliğinde 2016’nın en iyisi COMODO

Siber Güvenlik Mükemmeliyet Ödülleri Birliği, siber güvenlik çözümlerinin küresel öncüsü ve geliştiricisi Comodo’nun geliştirdiği ‘Gelişmiş Uç Nokta Çözümü’ne kötü amaçlı yazılımlara karşı 2016’nın en iyi çözümü ödülünü verdi.

cybersecurity-excellence-awardsBilgi güvenliği alanında mükemmeliyet, inovasyon ve liderlik gösteren şirketler ile bireyleri onurlandıran bir kuruluş olan Siber Güvenlik Mükemmeliyet Ödülleri Birliği; bağımsız bir ödül programı ve LinkedIn’deki Bilgi Güvenliği Topluluğu ile ortaklaşa yürütülüyor. Birlik, dünyanın en iyi siber güvenlik ürünleri ile bu alanda en iyi kişi ve kuruluşların tanınması için 300.000’i aşkın siber güvenlik profesyonelinin deneyimlerinden yararlanıyor.

LinkedIn’deki 300.000 üyeli Bilgi Güvenliği Topluluğu’nun kurucusu olan Holger Schulze, Comodo’ya verilen ödül için şöyle konuştu: “2016 Siber güvenlik Mükemmeliyet Ödülleri’nde Kötü Amaçlı Yazılım Çözümleri kategorisinin kazananı olan Comodo’yu tebrik ediyoruz. Genel anlamda 430’u aşkın adayla Siber güvenlik mükemmeliyet ödülleri oldukça rekabetçidir ve tüm kazananlar; günümüzün siber güvenlik alanında en iyi ürün inovasyonu ve mükemmeliyetini yansıtmaktadır.”

[baslik]Comodo Gelişmiş Uç Nokta Çözümü[/baslik]

Comodo, bu endüstride gerçek anlamada ilk Default Deny Platformu kullanmıştır. Bu sistem, patent bekleyen otomatik tehdit önleme teknolojisi kullanarak sıfırıncı gün saldırılarını engeller. Böylece, bilinmeyen ve sıfırıncı gün kötü amaçlı yazılımlarının uç noktayı etkilemesi engellenirken bilinmeyen tüm uygulamalar tehdit önleme alanında çalıştırılır. Kararlara yönelik işleyen bu sistemde lokalde VirusScope Makine Öğrenmesi (Machine Learning) ve bulut tabanlı statik ve dinamik analiz kullanan Valkyrie sayesinde genellikle 45 saniye içinde sözkonusu bilinmeze ilişkin karara varılır. Endüstri açısından bir ilk olan uzman kişilerce yapılan analizlerin ‘Default Deny Platform’a eklenmesi ile Comodo’nun güvenliğini sağladığı makineler için tespit boşluğu yaşanmaz. Bu çözüm, BT ve güvenlik yönetiminin birleşik bir bütüne entegre edildiği; ekibinizin daha az unsurla daha fazlasını yapmasını sağlayan, ‘Windows Sunucusu, İstemcisi; Android, iOs, OS X’de kullanılan ve yakında Linux uç noktalarında kullanılabilecek olan oldukça hafif bir Comodo İstemcisi’nin bulunduğu ağ tabanlı bir platform sağlamaktadır.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı