AdvertorialYayın akışı

Web Projesi İçin Etkili bir Strateji Geliştirme

Hayatımız neredeyse her geçen gün dijitale bir adım daha yaklaşıyor ve her şeyimiz dijital ortamlarda yer alıyor hatta en küçük bir alışverişimizi de dijital ortamlardan rahatlıkla sağlayabiliyoruz bu güzel ve hızlı bir durum ve pratikliğimiz açısından oldukça da başarılı oluyor. İşin bir diğer yönü ise maddi açıdan bize tasarrufta sağlamış oluyor. Dilediğimiz ürün hakkında detaylı bilgi araştırması yapabilip fiyat karşılaştırması da yapabiliyoruz doğal olarak ta bu bizim kaliteyi daha ucuza alabildiğimiz anlamına geliyor.

Peki, siz işin alıcı tarafı değil de satıcı tarafında olsaydınız ne yapardınız ya da ne yapmanız gerekirdi merak ettiniz mi? Dilerseniz bu konuda ben size birazcık açıklama yapayım belki yeni bir projeye başladınız ya da başlayacaksınız sizin için faydalı olacaktır.

Web Projesi İçin Etkili Strateji Geliştirme

Bu belirteceğim konu tamamen sitenizin hit sağlaması ve sağlam bir alt yapıya dayanması adına bunun içinde en etkili olanı henüz projenizin başındayken ne yapacağınızı nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmeniz. Birinci madde güzel bir domain seçiminden geçer çünkü bazı anahtar kelimeler vardır ki onların internette aranma potansiyeli daha fazladır. Ama siz dilerseniz de amacınız marka olmak ise o zaman firmanızın markasını ön plana çıkararak domain alabilirsiniz. Daha sonrasında ise yer sağlayıcınız ve sizin destekçiniz çok önemlidir. İyi bir hosting firması sizin her zaman kurtarıcınız ve başarınızın anahtarı olacaktır. Bunun içinde yazımın başında size belirteyim ben hosting.com.tr’ den yanayım çünkü geçmişlerine ve referanslarına baktığınız zaman teknik desteklerinin de ne kadar güçlü olduğunu çok rahat bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

Üçüncü bir konu ise hosting firmanızın size limitsiz hosting hizmeti sunabiliyor olması. Çünkü küçük bir deneme ile başladığınız projeniz bazen sizin hayal ettiğinizin de üzerine çıkarak başarılı bir yükseliş sağlayabilir işte bu noktada daha önceden doğru bir hosting seçmemiş iseniz o zaman yeni hostinge taşınması falan sizin aynı şekilde geriye doğru gitmenize neden olacaktır. İşte bu 3 temel noktayı açıklığa kavuşturduktan sonra asıl mesele projeniz için bir strateji geliştirmeye geliyor bunda da dikkat etmeniz gereken konu web sitenizin tasarımı olacaktır çünkü iyi bir tasarım sizin google de yukarılara çıkmanıza yarar sağlayacaktır. Tasarımınız ne kadar özgün olursa kaliteniz ve marka tanınırlığınız o kadar fazla artacaktır. Daha sonra keşif aşaması geliyor bu aşamada etrafınızı iyice  bir gözlemlemeniz gerekiyor projenizde rakipleriniz var mı? varsa onlar nasıl bir çalışma yapıyorlar siz de onların çalışmalarının üzerine koyarak bir çalışma yaptığınız da onların üzerine çıkmamanız için hiçbir neden yok. Daha sonrasında ise atölye çalışması gelir yani projenizi bir masa etrafında oturarak arkadaşlarınızla fikir alışverişi yapmak durumundasınız nerede ne kadar açık var nerden ve ne şekilde yola devam edeceksiniz bunlar önemli konular.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı