MobilNasıl Yapılır?

Sony Xperia Z5’de rastlanan sorunlara çözüm önerileri

Sony Xperia Z5’de Rastlanan Sorunlara Çözüm Önerileri

Sony markasının çıkarmış olduğu son zamanların gözbebeği Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium modellerinde birtakım sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunlar arasında çabuk biten batarya, donma ve dokunmatik ekranın geç algılaması gibi durumlardır. Eğer sizde bir Sony kullanıcıysanız hiç endişe etmenize gerek olmadan sizlere bunlar için çözü önerileri sunacağız.

[baslik]Telefonunuz Açılmıyor mu?[/baslik]

Telefonunuz nedensiz bir şekilde kendiliğinden kapandı ve açamadığınız anlarda panik yapmayınız. Çünkü bir kaç öneri ile telefonunuz düzelecektir. Öncelikle normal olarak açmış olduğunuz telefonunuzun ekran kısmına beyaz ışık ile Sd kart ve sim girişi Kısımındaki kapağı ince uçlu bir nesne yardımıyla açarak off yazılı olan düğmeye basınız. Birkaç saniye basılı tutmaya devam ettiğinizde telefonunuz titrer ve üç kez açılır gibi olup gidecektir. Daha sonra telefonunuz eskisi gibi açılacaktır.

[baslik]Dokunmatik Ekran Algılamaması[/baslik]

Eğer sizde bir Sony Xperia Z5 telefonuna sahipseniz ekran dokunmatiğinin algılamaması sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda ise ekran koruyucunuz varsa onu çıkartarak bir de denemenizi öneririz. Halen geçmiyorsa fazla ısınan telefonda da bu durum yaşanabilmektedir. Bu nedenle biraz telefonunuzu soğumaya bırakmalısınız. Eğer bu da işime yaramadı diyorsanız telefonunuzu resetlemeniz durumu kurtaracaktır.

Ayrıca Ayarlar- Hakkında-Diagnostics(Teşhis)-Test seçeneklerinden de sorunlarınızı çözebilirsiniz. Ya da repair(tamir) seçeneğinden ayarlayabilirsiniz.

[baslik]Sesin Kötü Çıkması[/baslik]

telefonunuzun sesinin kötü çıktığını fark ederseniz bunun için öncelikle restart(kapat-aç) yapmanız gerekecektir. Halen bir fark olmadıysa ekolayzır ayarlarına giriniz. Ayarlar- Arama-Ekolayzır devam ederek ayarın normal olup olmadığını kontrol ediniz. Normal değil ise normal olanı seçiniz. Birde Ayarlar-Arama kısmından karşınıza çıkan şeritti sola doğru çekmenizde işinize yarayabilir.

[baslik]Telefonda Donma Meydana Gelmesi[/baslik]

Telefonunuz donmasından ve kasılmasından sizlerde şikâyetçiyseniz hiç dert etmenize gerek yoktur. Bunun için Clean Master ile son indirmiş olduğunuz uygulamaları ve verileri silmeniz gerekecektir. Fakat bunu yapmadan önce de telefonunuzu güvenli mod ayarında ayarlarsanız sorunun neden kaynaklandığını gözlemleyerek anlayabilirsiniz.

[baslik]PC ve Telefon Bağlantım Olmuyor![/baslik]

Bilgisayara taktığınız telefonu, bilgisayarınızda görüntülenmiyorsa bilgisayarınıza Sony üretim olan Driver indirmeniz gerekmektedir. Ayarlar- Xperia Bağlantı- USB Bağlantı -USB Aygıtı Algıla ayar seçeneklerinden de rahatlıkla bağlanabilirsiniz.

[baslik]Telefonun Hattı Göstermemesi[/baslik]

Hattınızın çekmemesi durumunda öncelikle başka bir telefonda aynı durum yaşanıyor mu diye bir kontrol etmeniz iyi olacaktır. Eğer başka bir telefonda hattınız görüntüleniyor ise telefonunuzun sorununu çözmek için Ayarlar-Daha Fazla Mobil Bağlantı bölümünden Tercih Edilen Bağlantı Türü seçeneğini 3G olarak ayarlamanız sorunu çözebilir. Ama 2G çeken bir bölgede bulunuyorsanız 2G ayarlarını tercih ediniz. Birde stamina modunda olup olmadığına bakınız. Stamina modu verileri kapalı tutacaktır. Olur ya dalgınlık hali stamina modu açık kalmıştır. Tüm bunlardan sonra telefonunuzu kapatıp tekrar açmanız sorunu çözecektir.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı