Sosyal Medya Haberleri

Youtube’da kullanıcılar kanallara bağış yapabilecek

Dünyanın en büyük paylaşım platformundan birisi olan Youtube, her geçen gün farklı yenilikleri ile kullanıcılarında karşısına çıkıyor. Youtube cephesinden en son yapılan açıklamaya göre ise artık video yükleyicisinden de isteyen kişiler gönül rahatlığı ile bağış yapabilme kolaylığına da erişmiş olacaktır. Baktığımız da son birkaç ay içerisinde dünyanın en yaygın kullanılan video ağ Youtube ile ilgili olarak bağış sisteminin devreye sokulacağı haberleri bulunuyordu. Söylentilerin gerçek olduğu olgusu da Youtube cephesinden bu konuyla ilgili olarak açıklamanın gelmesi ile birlikte kesinleşmiş oldu. Youtube herhangi bir video yükleyen birinin istenirse hesabına para yatırabilecek ve parasal yönden de destekleyebilme fırsatına sahip olacaksınız.

Özellikle bağış sistemi sayesinde artık kullanıcılar arası hesaplarına para aktarımı durumu söz konusu olabilecektir. Fakat bu sisteme ilk öncellikli olarak youtube hesabınızla geçiş yapmanız gerekiyor. Çevreden alınan duyum ve kaynaklara bakılırsa bu sistem ile ilgili olarak video detaylandırması ve amacının dışına çıkartması dolayısıyla pek kullanıcılara sunulması düşünülmüyordu. Fakat yapılan açıklamayla birlikte bağış sisteminin yeniden aktif olduğu haberi de paylaşılmış oldu. Video platformunun ilk olarak paylaşımı ise tip jar” yani “bahşiş kavanozu’’ ismi ile tanıtımı yapıldı.

youtube-bağış-yapma

İşin gel gelelim ücret ödenecek yanına dersek eğer bu uygulamadan yararlanmayı düşünen kişiler ise ulaştırma ücreti olarak yaklaşık 0.21 olarak ödemesi gerekiyor. Kısaca açıklamak gerekirse video yükleyicisine tam tamına 10 dolar gibi bir rakamı bağışlayan biri direkt olarak 9.29 dolar kazanma şansı da sunulmuş olunuyor. Kazandıran bu sistem youtube kullanıcıları tarafından çok sevilecek ve günlük yaşantıda da sık kullanılmaya başlanacak olarak düşünülüyor. Youtube cephesinde gerçekleşen bu yeniliğin daha çok rakibi olarak göze batan Gaming’in Twitch karşısında bir üstünlük mücadelesi kurabilmek adına yapılmış olduğu gelen dedikodular arasında yer alıyor. Şimdiden uygulamanın devreye sokulacak olması da pek çok kullanıcılar tarafından da ilgi ile karşılaşılırken sistemin aktif pek çok kişi tarafından gün içerisinde kullanacağı da düşünülüyor. Video yükleyicisine istediğiniz kadar bağış yapabilmek de artık çok kolay olacak.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı