İnternet

Oracle Java tarayıcı eklentilerini tarihe gömüyor

Herkesin başına son günlerde fazlası ile dert olan Java tarihe gömüyor. Her ne kadar 90’lı yıllarda insanlara son derece masum bir tarayıcı yönü ile görünen Java’nın aslında o kadar da masum olmadığı geçen zaman zarfı içerisinde de görülmeye başlanmıştı. Son dönem de birden çok sorunların ortaya çıkmasının temel kaynağı olarak görülen Java’nın kullanıcılarının başını da fazlası ile ağrıtmış olduğu gözler önünden kaçmamalıdır. Java’dan zararlı yazılımların bulaşması, güvenlik açıkları gibi daha pek çok kullanıcıların başını ağrıtmaya neden olacak sorunlarda ardı arkası kesilmeden devam etmişti.

Kısa zaman zarfı içerisinde herkesin başına fazlası ile bela olan java eklentileri için Oracle devreye girerek daha fazla kullanıcıların bu sorunlar ile karşı karşıya kalmasını da istemedi. Özellikle bu tür tarayıcılara fazlası ile gereksinim duyan kişiler içinde özel olarak Internet Explorer ve Safari için bırakılmış olan Edge ve Chrome ise tüm desteğini de geri çekmişti. Bombayı kısa zaman içerisinde bombayı patlatan Oracle, Mozilla’nın Firefox’u yılsonu geldiğinde kapatması gibi haberlerin arasından ise yeni bir gelişmeyle de gündeme bomba gibi düşmeyi de başardı. Buna göre Oracle yapmış olduğu açıklama ile birlikte Java’nın tüm eklentilerini kaldıracağı haberini de vermiş oldu. Bu haber özellikle tarayıcı sorunları ile sürekli başı dertte olan kullanıcılarında fazlası ile sevinmesine neden oldu. Oracle yapmış olduğu açıklama da ise kullanıcılara çok fazla dert olmuş tarayıcılar arasında ki Flash, Silverlight, Java gibi eklentilerinde kıs bir zaman zarfı içerisinde kaldırılacağının mesajını verdi.

Bundan sonra eğer ki sizlerde Google Chrome ya da bir diğer tarayıcı olarak bilinen Microsoft edge kullananlardan biriyseniz Oracle farkı ile tüm sorunlarınızı rafa kaldırıyor demeksiniz.  Çünkü Oracle bu duruma bir el atarak kullanıcıları son derece memnun edecek olan Java tarayıcı eklentilerinden de bir an önce kurtulmalarına en iyi şekilde yardımcı oluyor. Bundan sonra bu tür eklentilerle artık başınızı da ağrıtmayacaksınız.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı