Mobil

Tüm kullanıcıların kullanabileceği iOS 9.3 Public Beta yayınlandı

Apple, uzun bir süredir son sürüm olacak olan İOS 9.2.1 üzerinde epey bir çalışmıştı. Son olarak 9.2.1 Beta 2‘yi kullanıcılara sunan Apple, son olarak da İOS 9.3 betasını kullanıcıları ile paylaştı. İOS son beta olan 9.3’ün eğitim ağırlık olacağını duyurdu. İOS 9.3 sayesinde öğrenciler ve öğretmenler iPad‘ler sayesinde eş zamanlı ders öğrenme fırsatına sahip olacaklar. Öğretmenler uygulama sayesinde hangi öğrenci neyle uğraşıyor veya neler yapmış anlık olarak kontrol edebilecek. Öğretmenler Apple tv özelliği ile projeleri ve konuları projeksiyon sayesinde ekrana yansıtabilecekler.

Apple iPad yeni bir oturum açmak için yeni yollar sunacak. Bu ise School Manager özelliğiyle birlikte gerçek olacak. Apple’ın bu özellik için sloganı ise; “Tek giriş. Tek yer. Tek ihtiyacınız olan okulda iPad kullanmak”.

Bu özellikler sayesinde uygulamaya aynı anda çoklu giriş sağlanabilecek.Uygulamaya giren her kişi kendi fotoğrafı ile yer alacak. Son sürüm ile birlikte bir hesaba birden fazla Apple Watch kurulabilecek. İOS 9.3 en dikkat çeken özelliklerinden birisi Night Shift olmakta. Bu yenilik sayesinde cihazların renk sıcaklığı değiştirilebilecek. Bu özellik sayesinde uyku sorunu dahada azalmış olacak. Sizde İOS 9.3 güncellemesini test etmek istiyorsanız, cihazınızın UDİD kaydı bulunmaktaysa resmi sayfadan indirebilirsiniz. Tek yapılması gereken Apple’ın beta programına kaydolmak ve betayı indirmek. Eğer yükleme yapacaksanız dosya yedeklerinizi almanızı öneriyoruz sizlere. Sonuçta yükleyeceğimiz bu yazılım daha beta halinde nolur nolmaz biz yedeklerimizi alıp garantiye alalım.

Son sürümde bir çok uygulama geliştirildi fakat en merakla bekleneni Siri. Gece uygulamasıda ilk kez Apple kullanıcıları ile tanışacak. Apple kullanıcıları tarafından çok sevileceğe benzeyen Night Shift Ekranın parlaklığını gün ışığına göre kontrol edecek yani telefon yada tabletimiz akşam olduğunda otomatik olarak ışık seviyesini kendisi belirleyecek. Birçok İPhone tek bir Apple Watch’a bağlanabilecek. ABD devi Apple u güncelleme ile büyük bir iş başarmış gibi daha şimdiden yeni özellikleri ile rakip firmalara parmak ısırtan Apple beta sürümünün tamamlanmasının ardından eksiklerin giderilmesi ile sevenleri ile buluşturulması planlanıyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı