Sosyal Medya Haberleri

Linklere dikkat edin

Sosyal medyada kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulmuş bir çok link var ve bu linkler kullanıcıların güvenliği riske atıyor. 

Sosyal medyada yakın zamanda dolaşmaya başlayan bir link kullanıcıların bezdirdi. Bu linke tıklayan kişilerin telefonları çöktü tarayıcıları çöktü ve telefon baştan başladı. Bu yüzden de sosyal medya gibi ortamlarda gezen bu tarz linklerden korunmak çok önemli. Bu linklerden korunmak için birçok yol deneyebilirsiniz. Mesela en kolayı bu linklere hiç girmemek olacaktır. Bu çok güvenli bir yol ancak bazen kendimizi tutamadığımız oluyor ya da bazen yanlışlıkla böyle bir linke basabiliyoruz.  Bu yüzden de telefonumuzda bir virüs programı olması çok gerekli. Bu konuda internette birçok virüs programları var. Bunlardan istediğiniz herhangi birini indirip kullanabilirsiniz. Ancak indirmeden dikkat edeceğiniz şeylerden biriside programın kalitesi olsun. Bu sayede de virüslerden ve zararlı yazılımlardan daha kolay korunabilirsiniz. Bu konuda birçok program var ancak bazıları işe yaramıyor. Siz telefonunuza iyi bir virüs programı indirip kolayca virüslerden ve zararlı telefon yazılımlarından korunabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bu programlar bile işe yaramayabilir. Bu yüzden de en iyisi güvenmediğiniz linklere tıklamamanız gerekir. Bu sayede kolayca gelebilecek tehditlerden korunabilirsiniz.

[baslik]Sosyal Medyadan Paylaşılanlara Tıklamayın[/baslik]

Sosyal medyada birçok link paylaşımı yapılıyor. Ancak bunlardan güvenmediğiniz linklere tıklamamanız gerekir. Crash safari isimli bir site bu konuda son günlerde iyice arttı. Bu linke tıklayan kişilerin telefonunun hafızası dolu ve telefonları ve tarayıcıları çöktü. Ardından ise telefonlar yeniden başladı. Bu gibi bir sorunla karşılaşmamak adına tıkladığınız linkle dikkat etmek gerekiyor. Öyle her linke tıklamayın. En yakın arkadaşınız paylaşsa bile güvenmediğiniz sitelere girmeyin. Çünkü o da isteyerek paylaşmamış olabilir. Onun hesabı ele geçirilmiş ve böyle işlerde kullanılıyor olabilir. Bu yüzden de sosyal medya da paylaşılan bilmediğiniz linklere tıklamayın. Sosyal medyada bu konuda birçok sahte içerik de var. Onlara karşıda dikkatli olmak çok önemli bir konudur. Bu gibi linkleri gördüğünüz zaman o sayfadan hemen uzaklaşın ve bir daha girmeyin. Bu sayede de bir parça olsa da bu konuya karşı kendinizi güvene alabilirsiniz. Her paylaşılana basmanız sizin telefonunuza virüs bulaşmasına sebep olabilir.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı