Nasıl Yapılır?Program

Steam Oyunları Kütüphaneden Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Bu yazımızda sizlere Steam hesabınızın kütüphanesinde yer alan oyunları nasıl kalıcı olarak hesabınızdan kaldıracağınızı anlatacağız.

Steam, 2003 yılında yayına giren bir oyun ve oyuncu platformudur. İlk duyurulduğunda içinde sadece Valve oyunlarını barındıran Steam daha sonradan başka yayıncıların oyunlarına da yer vererek günümüzde PC platformunun en büyük oyun platformu haline gelmiş oldu. PC ve oyun kelimeleri bir araya geldiği zaman ilk akla gelen isim olan Steam’i hemen arkasından Origin ve uPlay takip ediyor.

PC platformundaki liderliğini kolay kolay başka oyunlara bırakmaya niyetli olmayan Steam, uzun yıllar daha oyunlara hizmet verecek bir oyuncu platformu olmayı sürdürecek gibi görünüyor. Özellikle yılbaşı, mevsim ve özel indirim günleri ile oyunculara çok ucuza oyunlar sunan Steam, oyun satmanın yanı sıra oyuncuların ihtiyaç duyabileceği çeşitli yazılımlar, donanım parçaları ve aksesuarların da satışını gerçekleştiriyor.

PC platformundaki oyun piyasasını elinde bulunduran Steam, Valve için büyük bir yatırım. Steam sayesinde oldukça güzel paralar kazanan Valve, Steam ile ilgilenmekten kendi oyunlarını unutmuş gibi görünüyor. Öyle ki yıllardır beklenen Half-Life 3 konusunda bizlere olumlu yönde sinyaller verse de ilk ağızdan resmi bir açıklama yapmayan Valve oyuncuları heyecanlandırmaya devam ediyor. Umarız Steam oyuncuları Half-Life 3 konusunda daha fazla heyecanlandırmaz ve yakın zamanda yapacağı bir Half-Life 3 duyurusu ile oyuncuları sevindirir.

Half-Life 3’ü duyurmakta geç kalan Valve, popüler FPS oyunu serisi Counter-Strike serisinin en yeni oyunu Global Offensive oyununu hiç durmadan geliştirmeye devam ediyor. Yıllardır hiçbir Counter-Strike oyunundan kazanamadı parayı Counter-Strike Global Offensive ile çok kısa sürede kazanan Valve, oluşturduğu sanal mağaza ile oyuncuları ödeme yapmaya ikna edebiliyor.

Kendini geliştirmeyi son sürat sürdüren Steam kimi zaman aynı anda 10 milyon aktif kullanıcıya kadar ulaşabiliyor. Özellikle indirimlerin olduğu günler bu rakam 10 milyonun üzerinde çıkıyor ve Steam aşırı yüklenmelere dayanamayabiliyor ve kısa süreli olarak hizmet dışı kalabiliyor. Steam’in alyapısında yaptığı güçlendirmeler ile Steam’i çok daha güvenli ve hızlı bir platform haline getiren Valve, Steam’de yaşanan kesintileri en aza indirmiş durumda. Fakat güvenlik konusunda hâlâ bazı sorunlar ile boğuşan Steam, kullanıcıların eleştirilerine maruz kalıyor. Kullanıcılardan gelen eleştirilere kulak veren Valve, oyunculardan gelen istekler doğrultusunda Steam’i geliştirmeye devam ediyor.

PC platformunda güçlü bir pazar oluşturmayı başaran Valve, Steam yazılımı ile PC platformundaki oyunculuğun merkezi konumunda.

Tüm bunları bir kenara bırakmak gerekir ve ana konumuza dönmek gerekir ise, Steam bize hesabımızın kütüphanesinde kayıtlı olan oyunları hesaımızdan kaldırmamıza imkan sağlıyor. Bu sayede hesabınızda görmek istemediğiniz oyunları hesabınızdan kalıcı olarak kaldırabilirsiniz.

Steam Oyunları Kütüphaneden Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

İlk olarak Steam Destek sayfasına gidin.

Oyunlar, Yazılım, vs. menüsüne girin.

Hesabınızdan kaldırmak istediğiniz oyunu seçin.

Bu oyunu hesabımdan kalıcı olarak kaldırmak istiyorum seçeneğine tıklayın.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı