Program

Firefox 2016 Yılında İddialı!

Mozilla, Firefox kullanıcılarına 2016 yılında çok daha hızlı ve kararlı bir tarayıcının sözünü verdi.

Yeni yılın gelmesi ile birlikte birçok farklı marka yeni yılda izleyeği yol çizgisini değiştirdi. Mozilla da bu markalar arasına adını yazdıran isimlerden oldu. Mozilla yeni girerken aldığı karar neticesinde internet tarayıcısı Firefox’a bir dizi yeni özellik katacak. Bu özellikler ile birlikte Firefox çok daha hızlı ve çok daha kararlı olacak.

Mozilla, internet tarayıcısı Firefox’un kullanıcıları tarafından sıkça tarayıcının çok yavaş ve kararsız olduğu yönünde geri bildirimler aldı. Kullanıcıların bu geri bildirimlerine kulak veren Mozilla, kullanıcıların kalbini tekrar kazanmak istiyor. Mozilla kullanıcıların kalbini Firefox’un arka planında yapacağı değişiklikler ile kazanmaya çalışacak.

Mozilla bir süredir Firefox’u özel olarak adlandırdığı bir program çerçevesinde geliştiriyor. “Elektroliz” (kısaca E10) adını verdiği bu program kapsamında internet sitelerini içeriği, farklı bir işlem biriminde Firefox’dan bağımsız olarak tutuluyor. Google Chrome tarayıcısı da bu mantıkla çalışmaktadır. Bu yöntem sayesinde internet tarayıcısı kullanıcıya çok daha iyi performans ve kararlılık sunuyor. Günümüzde her internet tarayıcısında olması gereken bu özelliği en iyi şekilde kullanan Google Chrome şu anda her ne kadar RAM canavarı olarak adlandırılıyor olsa da piyasının en iyi tarayıcısı konumunda. Google’ın başarıyla uyguladığı bu yöntemi Firefox tarayıcısında 2016 yılında en iyi şekilde kullanmayı planlayan Mozilla, kullanıcılara daha hızlı bir tarayıcıyı vaat ediyor.

Mozilla, E10 programı kapsamında Firefox’un derinlerinde büyük değişiklikler yapıyor. Haliyle bu derin değişimler birçok eklentiyi uyumsuz hâle getiriyor. Eklentilerin uyumlu hale getirilmesi için Mozilla’nın biraz zamana ihtiyacı var. Ardından kullanıcıların tam istediği gibi bir Firefox tarayıcısı ortaya konulacak.

Yenilenen Firefox’un çıkış yapması kullanıcılar tarafından büyük merakla bekleniyor. Bir aksilik çıkmaması durumunda yenilenen Firefox çok yakın bir tarih kullanıcıların hizmetine sunulacak. Firefox 46 adıyla kullanıcıların hizmetine sunulması beklenen yenilenen Firefox tarayıcısı 19 Nisan 2016 tarihinde çıkış yapacak.

Yeni Firefox konusunda kullanıcıları daha azla heyecanlandırmak istemeyen Mozilla şimdlik yeni tarayıcısından bu kadarlık bilgiyi bizlere sunuyor. İlerleyen zamanlarda Firefox 46 ile ilgili çok daha fazla bilgi elde edeceğiz.

Bakalım Mozilla, Firefox 46 ile Google Chrome tarayıcısını tahtından edebilecek mi. Tek başına onlarca Chromium tabanlı tarayıcı ile mücadele eden Firefox günümüze kadar sağlam bir duruş sergiledi. Yeni sürümlerin geç gelmesine rağmen Firefox’u yeni teknolojileri ile donatmaktan geri kalmayan Mozilla, popüler internet tarayıcısını her geçen gün biraz daha değiştiriyor. Firefox 46 ile bu değişimlerin en büyüğünü yapacak olan Mozilla, Firefox 45 tarayıcısıyla Firefox 46’nın temellerini hazırlayacak. Kullanıcılara Firefox 45 ile yeni teknolojilerinin sinyalini verecek olan Mozilla, Firefox 46 ile kullanıcılara yepyeni bir tarayıcı sunacak. Şimdilik kullanıcıların hizmetine sunulması için daha çok genç olan Firefox 46, hızla geliştirilmeye devam ediyor. Umarım Mozilla, Firefox 46 için bizleri fazla bekletmez.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı