İnternetYayın akışı

Chrome mu Daha Hızlı Yoksa Microsoft Edge mi ?

Windows 10 ile gelen yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge ile Google Chrome arasında hız testi yapıldı. Bakın kim daha hızlı. 

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte gelen yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge beklenildiği kadar hızlı mı? Bu sorunun cevabını Windows 10 indiren hemen hemen tüm kullanıcılar merak ediyor.

Bu nedenle Google Chrome ve Microsoft Edge arasında farklı hız testleri yapılmış durumda. Sonuçlara baktığımızda ise Microsoft yine geride kalmış gibi görünüyor.

Standart bir dizüstü bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen bu hız testleri 3 kere arka arkaya yapılarak sonuçların ortalamaları alındı. Sonuçlara baktığımızda ise Google Chrome’un daha hızlı olduğunu görüyoruz.

Futuremark Peacekeeper sonuçlarını aşağıda görüyorsunuz. Ortalama sonuçlarda Microsoft Edge 2025, Google Chrome 3917 puan almış.

google-chrome-microsoft-edge

SunSpider JavaScript sonuçlarında ise Google Chrome’un yine açık ara farkla önce olduğu saptanmış.

google-chrome-microsoft-edge1

V8 Benchmark Suite-Versiyon 7 testinde yine Google Chrome önce fakat aralarında çok az bir fark bulunuyor.

google-chrome-microsoft-edge2

Çeşitli internet sitelerinin açılış hızları karşılaştırıldığında ise tümünde Google Chrome’un çeyrek saniye daha hızlı olduğu görülüyor.

google-chrome-microsoft-edge3 google-chrome-microsoft-edge4 google-chrome-microsoft-edge5

Bakalım Microsoft bu durum karşısında nasıl bir taktik uygulayacak. Yakın bir zaman içerisinde Edge için yeni bir güncelleme çıkacağını varsayabiliriz.

google-chrome-beta-31

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı