İnternet

Gmail Spamları Yapay Zeka ile Azalacak

Google üzerinde çalıştığı yeni yapay zeka modeli ile Gmail kullanıcılarına gelen spam maillerini önlemeyi hedefliyor. 

Spamdosyaları e-mail kullanıcılarının en büyük problemi diyebiliriz. Uzun bir süredir girmeyip hesabımıza baktığımızda karşınızda yüzlerce spamı görmek artık oldukça alışıldık bir durum. Sonra bu spamlar içerisinde önemli olan mailleri ayırmak ise tam bir dert.

Fakat Google bu durumun üstesinden gelecek gibi görünüyor. Yeni geliştirilen “Büyük Ölçekli Beyin Simülasyonu” sayesinde spam mailler azaltılacak. Bu sistemin en büyük özelliklerinden bir tanesi ise spam klasörüne düşen gerçek maillerin ayırt edilmesi olacak.

Gelen önemli mailler bazı durumlarda spam klasörüne gelerek gözden kaçabiliyorlar. Özellikle beklediğiniz hatta sizin için hayati önem taşıyan bu maillerin spama gelmesi oldukça kötü bir durum. Spam maillerde çoğu zaman algılanamayıp gerçekmiş gibi görünebiliyorlar.

İşte yapay zekanın burada devreye girmesi bekleniyor. Spam ve gerçek mailleri birbirinden ayıracak olan bu sistem ile artık çok daha sağlıklı bir e-mail hesabına sahip olacağız.

gmail-hack

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı