İşletim SistemiYayın akışı

Windows Sesi Nasıl Artırılır?

Windows sesini artırmak için program indirmenize gerek yok. PC sesini artırmanın oldukça kolay bir yöntemi bulunuyor. 

Çoğumuzun dizi ya da film izlerken karşılaştığı en büyük sorunlardan bir tanesi düşük sestir. Sesi artırmak için ise internet üzerinde onlarca farklı program bulunmakta. Fakat bunların hiçbirisini yapmanıza gerek yok. Hiçbir program yüklemeden bilgisayarınızın ses seviyesini artırabilirsiniz.

windows-ses-artirma

Yapmanız gereken tek şey ses ikonuna sağ tıklayarak “kayıttan yürütme aygıtları” kısmına tıklamanız. Daha sonra “kayıttan yürüt” sekmesinde “hoparlör” sağ tıklatıp “özellikler kısmına girmelisiniz. “Geliştirmeler” sekmesinden “ses yüksekliği eşitleme” kutucuğuna basıp uygulama demeniz yeterli olacaktır. Özetlemek gerekirse aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Ses simgesi sağ tıklama > kayıttan yürütme aygıtları > kayıttan yürüt > hoparlör sağ tıklama > özellikler > geliştirmeler > ses yüksekliği eşitleme > uygula

Bunu yaparak özellikle internet üzerinden izlediğiniz videoların ses düzeylerinde büyük bir artış olacağını göreceksiniz. Fakat programların seslerinde değişme olmayabilir. Bu nedenle daha çok internet videolarında işe yaradığını söyleyebiliriz.

windows-7-tarih-oluyor

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı